Taksim Ve Çevresinde Hayat Normale Döndü

Taksim Ve Çevresinde Hayat Normale Döndü

Emniyetin Yılbaşı kutlamaları için almış olduğu yoğun güvenlik tedbirleri İstanbul Taksim meydanı ve çevresinde 2018’in sabah saatlerine kadar devam etmişti. Emniyet ve İtfaiye ekipleri günün aydınlanması ile birlikte zorlu yılbaşı görevini bitirip Taksim meydanından ayrıldı.

Emniyet bu yılbaşı kutlamalarında almış olduğu sıkı tedbirleri yeni yılın sabah 6 saatine kadar devam ettirdi.  Bu yıl taksim meydanı ve çevresinde kutlama yapmak yasak olmasına rağmen en yoğun olan bölgelerden birisi oldu. Taksim ve İstiklal Caddesi adete insan seline dönüştüğü yılbaşı gecesinde güvenlik tedbirleri sabah saatlerine kadar bırakılmadı.

Taksim Meydanı ve çevresinde güvenlik görevlileri ayrılırken koyulan bariyerler henüz kaldırılmadı. Hayat normale döndü.

Türkiye’nin dört bir yanında yeni yıl coşkuyla kutlandı. İstanbul’da kutlamaların adresi Taksim ve Nişantaşı’ydı.

Taksim’de yeni yılı kutlamaya gelen kadınları taciz ettiği iddia edilen bir kişi gözaltına alındı.

YENİ YILIN İLK ANLARINDA TACİZ REZALETİ

İlk olarak akşam 21.30 sularında Cadde üzerinde yürüyen iki kadını taciz eden şahıs güven timleri tarafından kıskıvrak yakalandı. O anlar saniye saniye kameralarca kaydedildi. Gözaltına alınan şahıs polis merkezine götürülürken, o anlar kameralarca kaydedildi.

İstanbul’da yılbaşı kutlamalarının her sene coşkuyla kultandığı Nişantaşı bu sene boş kaldı. Araç trafiğine kapatılan Nişantaşı’nda yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı görüldü.

2018 yılına saatler kala İstanbul’un gözde semtlerinden Nişantaşı yılbaşına hazır. Vatandaşlar ışıl ışıl sokaklarda bol bol fotoğraf çekilirken, araç trafiğine kapatılan Nişantaşı’nda yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı görüldü.

Yılbaşı eğlencelerinin önemli merkezlerinden olan Nişantaşı süslemeleri ile ön plana çıkıyor. 2018 yılını Nişantaşı’nda girmeye hazırlanan vatandaşlar erken saatlerinden itibariyle buraya akın etti. Vatandaşlar ışıl ışıl sokaklarda bol bol fotoğraf çekilirken, araç trafiğine kapatılan Nişantaşı’nda yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı görüldü.

BAĞDAT CADDESİ

Kadıköy ve Bağdat Caddesi’nde yılbaşı öncesi polis yoğun güvenlik önlemleri aldı. Altıyol’da da TOMA aracı ve çevik kuvvet ekipleri bekletildi. Yılbaşı nedeniyle ışıklarla donatılan Bağdat caddesi’nde de polis önlem aldı.

 

TAKSİM

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde yeni yıl hareketliliği yaşanıyor. Taksim’de yılbaşı kutlaması yapılmamasına rağmen meydanda ve İstiklal Caddesi’ndeki hareketlilik dikkat çekti. Yeni yıla Taksim’de girmek isteyenler, İstiklal Caddesi’ne adeta akın etti. Kalabalık nedeniyle insanlar İstiklal Caddesi’nde ilerlemekte güçlük yaşıyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ise herhangi olaya karşı denetimlerini sürdürüyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM