Türkiye Sınır Bölgesinde Güvenlik Amaçlı Önlemler Alacak

Türkiye Sınır Bölgesinde Güvenlik Amaçlı Önlemler Alacak

Bu gün Ankara’da çok kritik bir toplantı yapıldı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin ev sahipliğinde düzenlenen Milli Güvenlik Kurulu toplantısından Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak adına gerekli bütün önlemlerin alınmasına devam edileceği kararı çıktı.

Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından yapılan açıklamada İdlib’de oluşturulan ve bölgede huzurun sağlanmasında büyük rol oynayan bölgede Türk askerinin büyük etkisine atıfta bulunularak, benzer bir operasyonla Afrin ve Halep’te de aynı şekilde güvenliğin sağlanmasının mümkün olduğu söylendi.

Toplantının ardından yapılan açıklamada ülkemizin güvenliğini tehdit eden iç ve dış unsurların değerlendirildiği, her türlü terör faaliyetlerinin enine boyuna değerlendirildiği, güvenliğimizi tehdit eden bütün terör örgütlerine karşı hukuk kuralları çerçevesinde yapılacak olan mücadelelerin görüşüldüğü, teröristlere karşı sınırlarımız dahilinde ve dışında her türlü mücadelenin kararlılıkla süreceği ve her türlü önlemin alınacağı kararlaştırılmıştır dendi.

Ayrıca toplantıda 15 Temmuz hain kalkışmasıyla Türkiye Cumhuriyetinin bütünlüğüne ve birliğine kast eden ve güvenliğini tehdit eden hain örgüt Fetullahçı Terör Örgütü hakkında da bilgilendirme yapıldı.

İç savaş halinde olan komşumuz Suriye’de barışın tahsis edilmesi, huzur ve güven ortamının sağlanması, itilaflı taraflar arasında sulh sağlanması amacıyla yapılan Astana görüşmelerinin ise bölgedeki amaçları doğrultusunda olumlu gelişmeler yol açtığı da vurgulandı.

Ayrıca çeşitli ülkelere yapılan ziyaretlerde konuşulan bazı konuların, ülkenin dış siyasetine olan etkileri ve bunan sonra dış siyasette yaşanabilecek gelişmelere verilebilecek tepkilerin nasıl olacağına dair de planlamalar yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM