Ümit Hoca Yaptığı Açıklama Dolayısıyla Özür Diledi

Ümit Hoca Yaptığı Açıklama Dolayısıyla Özür Diledi

Gençlerbirliği’nin tecrübeli çalıştırıcısı ve eski milli futbolcu Ümit Özat, takımının Demir Grup Sivasspor ile karşı karşıya geldiği karşılaşmanın ardından yaptığı talihsiz açıklama dolayısıyla özür diledi.

Eski milli oyuncu ve tecrübeli çalıştırıcı Ümit Özat takımının DG Sivasspor ile oynadığı ve 4-0 galip gelinen maçın ardından yaptığı açıklamada talihsiz sözlere yer verdi. Özat bu talihsiz sözlerin ardından büyük tepkiyle karşılaşmasının ardından bir açıklama daha yapma gereği duydu.

Özat, karşılaşma sırasında türibünlerin kendisini aşağılayıcı ve onur kırıcı tezahüratlar yapmasının üzerine yaptığı açıklamada kullandığı bazı sözlerden dolayı üzgün olduğunu söyledi.

Yaptığı açıklamanın kendisinin insancıl karakteriyle uyuşmadığını ifade eden Özat, “Ben aile yapım gereği insanı ayırt etmem. İnsanı insan olduğu için severiz. Aile yapım gereği insanların hiç birini ayırt etmeden seviyorum. Bazen sinir halinde ağzımızdan çıkan sözcüklerle, aklımızdan geçenler bir olmayabiliyor. Irkçılığın her türlüsüne karşı biri olarak bu sözlerimden derin üzüntü duyduğunu belirtmek isterim. Tüm yahudilerden ve kamuoyundan özür dilerim. Barış içimizde kalbimizde. Saygılarımla” şeklinde konuştu.

Özat, takımının 3 Aralık günü DG Sivasspor ile oynadığı ve 4-0 galip gelinen maç sırasında tribünlerin, “Komisyoncu Ümit” şeklinde tezahürat yapması üzerine sinirlenmiş ve, “bırakın Ankaragücü’nü Yahudi takımı olsa ekmeğini yediğim kulübe ihanet etmem” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Özat, bu açıklamayı Gençlerbirliğine çocuk yaşta girdiğini ve kulübün menfaatleri doğrultusunda çalışmasına rağmen kötü sözler işitmesinden dolayı duyduğu üzüntü ve sinir haline bağladı. Açıklamalarından ötürü çok büyük tepkiler alan ve ırkçı suçlamalarına maruz kalan Özat, bu sözlerin ırkçılık maksatlı değil, tamamen sinirle söylenen sözler olduğunu ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM