Yasadışı plaj işgaliyle mücadele planı

Yasadışı plaj işgaliyle mücadele planı

Hükümet, mevcut turizm sezonunun geri kalan kısmı için sıkı denetimlerle, birçok plaja yansıyan ve hem bölge sakinlerinin hem de ziyaretçilerin öfkeli tepkilerine yol açan izinsiz kamusal alan işgali görüntülerine bir düzen getirmeyi amaçlayacak. 

Önümüzdeki birkaç ay içinde sorumlulukların dağılımı için yeni bir çerçevenin oluşturulması ve bir sonraki turizm sezonunda yürürlüğe girmesi için ilgili talimatlar zaten yayınlandı.

Temel amaç, sorumluluktan kaçmaya ve yasa dışılığı sürdürmeye yarayan sorumluluk dağılımını ortadan kaldırmaktır. 

Kıyı bölgelerinin kullanım koşullarının ihlal edilmesiyle birçok Yunan sahilindeki durum, halkın protestolarına ve bazı durumlarda Yunanistan’ın turistik ürününün bozulmasına yol açtı.

Amaç, ilgili departmanlardan birinin sorumluluklarını güçlendirmektir; bu departman, diğerleri üzerinde denetleyici bir rol üstlenecek ve nihai olarak yasallığın uygulanmasının denetlenmesinden sorumlu olacaktır. 

Açıklayıcı bir şekilde, lisanslama, yasallığa uygunluğun izlenmesi, herhangi bir keyfi eylem ve ihlalin onaylanması ve para cezalarının uygulanmasında toplam sekiz kurum ve hizmet yer almaktadır.

Hükümet sözcüsü Pavlos Marinakis Perşembe günü Skai’ye “yasanın uygulanması her şeyden önce gelir ve bunda hiçbir yerde indirim yapılmaz” dedi.

“Daha da hızlandırmak ve vatandaşa çok daha hızlı bir kumsal teslim etmek için bir sonraki adım olarak göreceğimiz şey, ihlal olduğunda uygun cezaların uygulanmasıdır ve bu nedenle basitleştirmeye ihtiyacımız var, Mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için bu prosedürlerin birleştirilmesi” dedi. 

Hükümet kaynaklarına göre, ihlalleri kontrol etme, tespit etme ve belgeleme ve para cezaları uygulama sürecini etkinleştirmek için beş ila altı farklı kurum ve dairenin koordine edilmesi gerekiyor.

Bunun genellikle gerekli kontrolleri zamanında gerçekleştirmeyi çok zorlaştırdığını, aynı zamanda bazı kişilerin sorumlulukların parçalanmasının arkasına saklanmasına ve etkili kontroller yapmamasına ve böylece sürekliliğe izin vermesine olanak tanıdığını belirtmişlerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM