Yatırım notu son aşamada

Yatırım notu son aşamada

Hükümetin birkaç gün önceki politika açıklamaları, derecelendirme kuruluşlarının beklentileriyle uyumluydu ve ülkenin mali gidişatını ve büyüme, yatırım ve borç azaltmaya odaklanan ihtiyatlı maliye politikasını tehlikeye atıyor olarak görülmüyor. Fitch, Moody’s, S&P ve DBRS’den analistler, Kathimerini’ye yatırım yapılabilir seviyede olduğunu söyledi.

Geçen hafta Atina’da düzenlenen FinForum konferansında, S&P ve Fitch yöneticilerinin Yunanistan’ın yakın zamanda yatırım yapılabilir seviyeye çıkabileceği konusunda oldukça temkinli bir mesaj göndermeleri bazı endişelere yol açtı.

Ajanslar, Yunanistan’ın kısa ve orta vadeli beklentilerine ilişkin tahminlerine varmak için, hükümetin önümüzdeki dört yıl için belirlediği yeni önlemleri ve öncelikleri elbette inceleyecek ve analiz edecek.

Bu nedenle, planlanmış değerlendirmelerinin bu sonbahardan itibaren beklendiği göz önüne alındığında, karara varmaları için biraz zamana ihtiyaçları var. Ne de olsa, doğru kararı verdiklerinden emin olmalılar. Son yıllarda Yunanistan’ın yükseltmeleri ile nispeten hızlı olmuş olabilirler, ancak geçmişte işaret ettikleri gibi, son mil kolay olmayacaktı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM