6. Sınıf Derslerine için Nasıl Çalışılır?

6. Sınıf Derslerine için Nasıl Çalışılır?

6. sınıfta hangi dersler var diye merak edip baktığınızda karşınıza Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi gibi dersler çıkacaktır. Bunlar her biri konu yönünden zengin içeriklere sahiptir. Özellikle 6. sınıf matematik konuları öğrencilerin en çok zorlandıkları ve öğrenmek için çaba harcadıkları başlıklardan oluşmaktadır. Buna göre dersin içeriklerini incelediğinizde doğal sayılar ve kümeler, tam sayılar ve kesirler, ondalık gösterim ve oran, cebirsel ifadeler ve veri işleme, açılar ve alan ölçme, çember, geometrik cisimler, hacim ve sıvı ölçme gibi konularla karşılaşabilirsiniz. Bunların her biri gireceğiniz sınavlarda karşınıza çıkacak önemli konulardan meydana gelir. Dolayısıyla her bir konuyu eksiksiz şekilde çalışmanız sınavlardan yüksek puan alabilmeniz açısından yararınıza olacaktır. 

6.sınıf derslerine göz atmak için Tonguç Akademi sayfasına uğrayabilirsiniz: https://www.tongucakademi.com/sinifdetay/6-sinif/13

Matematik Konu Anlatımı Kaç Bölümden Oluşur?

Matematik konu anlatımı, her başlığa göre artmakta ya da azalmaktadır. Yani cebirsel ifadeler ve veri işleme ünitesine kıyasla doğal sayılar ve kümeler başlığı daha geniş içeriğe sahiptir. Ancak konunun az olması oradan soru gelmeyeceğini göstermediğinden dolayı her konuya özenle ve dikkatle çalışmanız gerekir. Bu çalışmaya yaparken internette yer alan eğitim video içeriklerinden yararlanabilirsiniz.

6. sınıf matematik müfredatı dikkate alınarak hazırlanan bu içeriklerin her biri konuları aklınızda kalacak şekilde öğrenmenizi sağlayacaktır. Her bir ünitenin kendi içerisinde farklı başlıklara ayrılması size ilk etapta zor gibi görünse de dinleyeceğiniz video içerikler sayesinde başta matematik olmak üzere tüm konu başlıklarını halledebilirsiniz.

6. Sınıf Matematik Yazılı Soruları

Matematik dersi, öğrenim hayatınız boyunca gireceğiniz hemen tüm sınavlarda yer almaktadır. Okula başladıktan sonraki ilk birkaç yılınızın ardından karşınıza çıkacak olan bu dersi iyi öğrenmeniz, gireceğiniz sınavlardan yüksek puan almanıza yardımcı olacaktır. Bunun için özel olarak hazırlanan 6. sınıf matematik konu anlatımı video içerikleri ve soru bankası kaynaklarından yararlanabilirsiniz. Dilerseniz yazılılarınıza pratik olması açısından yazılı provası adıyla hazırlanmış video dersleri de izleyebilirsiniz. Bunların her biri alanında uzman eğitimciler tarafından hazırlanmış olup yazılılarda karşınıza çıkacak önemli bilgiler içermektedir. 

Aynı zamanda eğlenerek öğrenmenizi sağlayan tasarıma sahip olan eğitim videoları için Tonguç Akademi internet sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Başta matematik olmak üzere her sınıfa ve her derse ait video içeriklere ve açıklayıcı bilgilere yer verilmesi sizler için avantaj sağlayacaktır. Bu içerikleri sessiz bir ortamda dikkatlice izlediğinizde öğrendiğiniz bilgiler aklınıza kalıcı şekilde yerleşecektir. Böylece okul hayatınızdaki başarınızı sürekli üst seviyelerde tutabilirsiniz.

Tonguç Akademi 6. sınıf matematik konularını link üzerinden inceleyebilirsiniz: https://www.tongucakademi.com/dersdetay/matematik/26

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM