Akbank’ta 1 Yılda 1 Milyon Yeni Müşteri Başarısı

Akbank’ta 1 Yılda 1 Milyon Yeni Müşteri Başarısı

Mobil ve internet bankacılığında çok önemli bir farkındalık oluşturduklarını söyleyen Akbank Direkt’ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcı Tolga Ulutaş, bankacılık sektörüne öncülük yaptıklarını ifade etti.

Online alışverişlerde kredi kartı kullanarak ödeme yapılması kapsamında 48 ay vadeye kadar uzanan ödeme seçeneği olanağı sağlayan Akbank Direkt, gelişen alt yapı teknolojisi ile beraber internet ve mobil bankacılık alanında ayrıcalık yakaladı.

1 Senede 1 Milyon Müşteri

Akbank Direkt Öde ile talep eden müşteriler kredileri ile talep edenler ise havale ile ödemelerini gerçekleşmekte. Sistemin getirdiği imkanlar ile Akbank’ın 1 senelik süreçte 1 milyon müşteri kazandığı açıklandı.

Mobil cihazlar ile müşterilerine zamandan tasarruf etmelerine imkan verdiklerini söyleyen Akbank Direkt’ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş, mobil teknolojilerinin bankacılık sektörüne yansımasının hızlı oluştuğunu söyledi.

Mobil bankacılığın internette dahil olmak üzere tüm bankacılık kanalların önüne geçtiğini söyleyen Ulutaş, Akbank olarak teknolojik gelişmeleri verdikleri hizmet ve ürünlere uyarladıklarını, mobil bankacılıkta sektöre öncülük ettiklerini söyledi.

Dünyada ve Türkiye’de dijitalleşme trendinin çok hızlı bir şekilde sürdüğünü söyleyen Ulutaş, 2015’te dünyadaki mobil internet kullananın 1,9 milyar olduğunu ancak 2020’de bu rakamın 3 milyara çıkmasının beklendiğini söyledi.

Yapılan müşteri araştırmalarına göre 2017’nin eylül döneminde Türkiye’de akıllık telefonun penetrasyonunun yüzde 78 oranında olduğunu söyleyen Ulutaş, mobil internet sahipliğinin ise yüzde 59 oranında olduğunu, mobil teknolojilerin müşterileri ile temaslarını artırdığını, uzun dönemli müşteri ilişkilerinin oluştuğunu, bunun bir fırsat olduğunu söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM