Aşırılıklar üstünlüğü ele aldı

Aşırılıklar üstünlüğü ele aldı

Sosyal medya platformları, bir kişinin bir başkası tarafından parçalanmasını – temelde yamyamlığı – tamamen yeni bir seviyeye taşıdı. Sadece 10 yıl önce, sosyal medyada yayılan nefret ve bölünme ve sistematik karakter suikastları konusunda endişeliydik. Çok az şey biliyorduk. Bugün, ölü ya da diri, masum ya da suçlu, amansız sosyal medya değirmeninde kimse hayatta kalamaz. İdeolojisi ve vicdanı olmayan bir ezicidir. Her taraftan aşırı seslerin üstünlüğü ele geçirmesiyle önceki yıllarda onu besleyenler artık gücünü hissetmeye başlıyor. Gerektiğinde daha fazla ve en yüksek sesle bağırırlar; Merhametsizce küfreder ve hakaret ederler. Makul bir insan, günümüzün kolezyumu olan manzaraya hayranlık ve tiksinme karışımı hisseder. Bazıları güvenli bir yere çekilir ve sadece neler olup bittiğini izler. Diğerleri hakim eğilim tarafından uzaklaştırılıyor,

En büyük izlenimi yaratan öfkedir. Aksi halde oluşmuş insanlar bile, sorun ne olursa olsun, fikirlerini öfkeyle ifade ederler. Bir ekranın diğer tarafından birine hakaret etmek, bir masanın diğer tarafından olmaktansa açıkça daha kolaydır. Bir kafede tartışmanın eski tarz tarzı arada bir şiddetlenmiş olabilir, ancak durumun tamamen kontrolden çıkmasına izin vermeyen bir anlayış vardı.

Tüm Demokrat Parti’nin neden önümüzdeki seçimlerde ABD Başkanı Donald Trump’ı üstlenecek daha dinamik, daha genç bir aday bulamadığını merak ediyoruz. Amerika başkanlığına aday olmak, inanılmaz miktarda dayanıklılık gerektiren zorlu bir görevdir ve her adayın uluslararası sahnede spot ışığında “çıplak” durması gerekir. Yine de bu yıl farklı. Sosyal medya, aşırı kutuplaşma ve sınırsız nefret koşulları yarattı. Kabalık ve saldırganlığının sınırı olmayan Trump’a karşı çıkmayı düşünen herhangi bir normal kişi, bu olasılığı aileleriyle tartışır ve bunun dışında kalmanın daha iyi olduğuna karar verir.

Karşı argüman, teknolojiyi suçlayamayacağımızdır. İyimserler şu anda çok kötü bir döngüden geçtiğimize ve durumun sonunda kendi kendine düzeleceğine inanıyorlar. Ama bu ne tür bir döngü ve ne pahasına? Sosyal uyuma verilen zarar çok büyük.

Ancak konuyu eve götürmek için, sosyal medya dünyasında yapacağınız basit bir tur size, hukuk ve kurumlar söz konusu olduğunda Altın Şafak ile işimizin bitebileceğini gösterecektir, ancak katı sağ görüş ve görüşler, hiçbir şeyden uzaktır. halk diyaloğu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM