Aslan Burcu ve Genel Özellikleri

 Aslan Burcu ve Genel Özellikleri

Aslan Burcu Grubu: Aslan burcu ateş grubu bir burçtur. Lider ruhlu olması ve pozitif ruhlu olması burç grubunun özelliğinden ileri gelmektedir. Ayrıca ateş burcu gruplarında görülen sabit görüş de aslan burcu bireyi için tanımlayıcı özellik şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Aslan Burcu Yönetici Gezegeni: Güneştir. Güneşin yönettiği burç olarak, liderlik vasfını bize bu gezegen sayesinde ileri safhaya almıştır.

Aslan Burcu Bireylerinin Uğurlu Renkleri: Sarı ve tonları, turuncu ve tonları aslan burcunun renkleridir. Ayrıca açık kehribar rengi de aslan burcunu ne iyi yansıtan en ideal renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sayede aslan burcu bireylerinin önemli işleri için bu renkleri üzerinde bulundurmaları onlara renklerin uğurunu yaşamaları konusunda ideal hizmet edecektir.

Aslan Burcunun uğurlu Taşı: Safir ve kehribar taşıdır. Üzerinde kehribar bulundurması aslan burcunun iş stresinden uzaklaşmasına birebir etki sağlayacak bir özelliktir. Çünkü aslan burcu kadın ya da erkek olsun fark etmeksizin iş stresini sonuna kadar yaşayabilen hırslı burçlardır. Hırslarının kurbanı olmamaları açısından kendini kısa süreli sakinleştirmeye ve bir çeşit olumlamaya ihtiyacı vardır. Kehribar kolye ya da bileklik, sarı safirden bulunan bir aksesuar onun negatif enerjilerini, hırslarından arındırılmış bir hale getirir.

Aslan Burcunun Şanslı Günü: Pazardır. Pazar günleri herkes dinlenirken aslan burcu çalışır. Çünkü o istekleri doğrultusunda en büyük hırsa sahip olan bir kişidir. Özel buluşmalarını Pazar gününe denk getirmesi, ilk randevu, iş toplantısı vb. Pazar ünü gerçekleştirmesi onu ideallerinde atılmış büyük adım olarak karşısına dönecektir.

Aslan Burcunun şanslı sayısı 4 tür. Ayın dördüncü günü bir iş görüşmesi ya da bir kişi ile özel bir randevu planı bu uğurlu sayının onun için önemini artıracaktır. 4. Gün, 4 rakamı aslan burcunun hayatını şekle sokarken olumlaması niteliğinde bir rakam olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aslan burcunun Karşıt Burcu: Kova burcudur. Kova aslan bireyi gönül ilişkilerinde hiçbir zaman anlaşamaz. Ebeveynlik olarak da aslan burcu bir anne ya da babanın kova burcu bir çocuğu olduğunda ilk çocukluk dönemine kadar her şey yolunda gidebilir. Ancak ergenlik döneminde ne yazık ki kova burcu aslan burcu çatışması da bir araya denk gelecektir.

Aslan Burcunun Şehirleri; Türkiye’ de Bursadır. Bir aslan burcu bireyi Bursa’ ya gittiği zaman muhakkak aşık olacak ve burada yaşamak isteyecektir. Bursa’ nın sakin ve dinginliği onun ruhunun huzur bulma noktasında imdadına yetişecektir. Her fırsatta soluğu burada almak isteyebileceği bir şehir olmak üzere Bursa; Aslan burçlarının gönlünde derin bir yere sahiptir. Yurt dışı olarak gözlemlediğim izde ise Prag, Roma, Şam ve Los Angeles gibi büyük ve şaşalı şehirler aslan burcu bireylerinin gönlünde farklı bir yer ve iz bırakır.

Aslan Burcunun Uğurlu Metali: Altındır. Şaşaayı ve ihtişamı oldukça çok seven aslan burçları altın ile de gösterişlerine güzellik katmaya bayılırlar. Altın bir kolye, küpe, gerdanlık, bilezik ya da bileklik onlar için fark etmez. Hayatlarında altın olsun da ne olursa olsundur. Hatta yatırımlarını dahi yastık altı altınına yöneltirler. Altın onların hayatlarında bir aşk ve vazgeçemedikleri bir tutkudur. Çevrenizde altına inanılmaz düşkünlüğü olan bir kimse var ise burcunu sorabilirsiniz. Yüzde doksan ihtimal ile aslan burcudur. Eğer aslan burcu değil ise yükseleni ya da ay burcu aslandır. İşin içinde altın var ise aslanlık mutlaka onların genlerinde vardır diyebiliriz.

 

Aslan Burcunun Uğurlu Çiçekleri: Ayçiçeği ve kasımpatı çiçeği onların uğurlu çiçekleridir. Bu sayede aslan burcu bireyleri kendi özel hayatlarında pozitiflik almak amacı ile bu çiçeklerden yararlanabilir. Yaşam alanına kasımpatı dikebilir. İş yerinde masasının üzerine bir kasımpatı koyabilir. Bu onun hayatında büyük olumlamalara ve pozitifliklere yönelim konusunda oldukça önemli bir adım haline gelecektir.

Aslan Burcunun Uğurlu Ağaçları: Portakal ağacı, limon ağacı, ceviz badem ve hurma ağaçlarıdır. Bu ağaçlardan herhangi birinin yanında bulunması ile ister iş yeri çevresinde ister yaşadığı alanın çevresinde olsun fark etmez onlara pozitif olumlamalar gelecektir. Hayatlarında yaşam arzusu, kendini değiştirmeye yönelim ve onların sahip oldukları özgüvenin kaynakları bu ağaç olabilir. Eğer aslan burcu bireyi iseniz ve yaşam alanınızın çevresinde bu şekilde bir ağaç bulunmuyor ise ev içi limon ve portakal ağaçlarının minyatürlerini alarak kendi hayatınıza olumlama ve pozitiflik katabilir. Bunun için kendi hayatınızı bu şekilde yönlendirebilir ve ağaçların, çiçeklerin, metal ve taşların etkisinden kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Evrende yayılan pozitifliği kendi ruhunuza çekebilmenin etkisini kolaylıkla görebilirsiniz.

Aslan Burcu Özellikleri

Aslan burçları ormanın kralıdır. Ya da bu şekidle davranmayı çok severler. Öyle olmasa dahi kendini kral ilan etmiş bir aslan burcunu mutlaka görebilirsiniz. Önderlik ve liderlik vasıflarını kendi çabaları ile geliştirmişlerdir. Bir grupta aslan burcu var ise o grubun lideri kendiliğinden aslan burcu bireyi oluverir. Yönetme arzusu onların emir altında çalışmalarını ne yazık ki engeller. Çevresindekine liderlik etme arzusu baskındır. Ancak liderlik ederken de en tepedeki olmak onun her zaman hayalidir. Yani çevresine yararda bulunan ve eğitme, liderlik etme vasfı bulunan bir aslan burcu bireyi var ise mesleği öğretmenlik olabilir. Ancak öğretmenlikte uzun süre kalmaz. Çünkü onun gözü müdürlüktedir. Emir almak ve emri altında çalışmak onun en nefret ettiği şeydir. Böyle bir sorun ile karşılaştığında ise istifa etmesi ve kendi işini kurması aslan burcu bireyinden beklenen bir harekettir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM