Ayar maddesinin dondurulması için uzatma

Ayar maddesinin dondurulması için uzatma

Çevre ve Enerji Bakanlığı, elektrik tarifelerindeki “uyarlama maddesi”nin askıya alınmasını 30 Eylül’e kadar bir çeyrek daha, toptan elektrik piyasasındaki fazla geliri geri alma mekanizmasının ise aynı süre için uzatılmasına karar verdi; geçen Temmuz’dan bu yana, elektrik faturalarını sübvanse etmek için Enerji Dönüşüm Fonu’na 3,25 milyar Euro’nun üzerinde katkıda bulundu.

Avrupa Komisyonu’nun enerji krizinde alınan iki müdahalenin 2023 sonuna kadar uzatılmasına ilişkin onayı hâlâ beklemede olsa da, Bakan Kostas Skrekas, 2 Temmuz’da sona eren yeniden düzenleme maddesinin otomatik olarak eski durumuna getirilmesi riskinin üstesinden geldi ve Perşembe günü bir açıklama yaptı. tek taraflı olarak Eylül ayına kadar uzatan bakanlık kararı.

Bu şekilde, yeniden düzenleme maddesinin askıya alınmasının uzatılması için Brüksel ile zorlu müzakere yeni hükümete devrediliyor, çünkü bakanlığın da gayet iyi bildiği gibi, tüm işaretler Komisyonun konuyu büyük bir şüpheyle ele aldığını gösteriyor.

Yine de Brüksel, toptan satış piyasasında fazla kârı geri alma mekanizmasının genişletilmesini onaylamaya hazır görünüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM