Bacak Estetiği Ve Fiyatları

Bacak Estetiği Ve Fiyatları

Günümüzde çok fazla tercih edilen bacak estetiği, kadınlar açısından düzgün ve güzel görünüşlü bacaklara sahip olmak amacı ile tercih edilmektedir. Bacaktaki estetik sorunlar doğuştan genetik faktörlere bağlı olurken, yanlış beslenme spor alışkanlıklarının kazanılmaması estetik açıdan rahatsız edici görüntülerin nedenleri olabiliyor. Bacak estetiğinde öncelikli hedef bacakların estetik duruşu uyumu ve çekiciliğidir. Bacakları şekillendirmek için eksiklik olan bölgelere doldurulma işlemi yapılır.

Bacaklarında sorun olan hastalara öncelikli olarak detaylı bir tetkik sonrasında operasyon yapılıp yapılmayacağının kararı verilir. Bacaklardaki estetik sorunlar kendi içlerinde birçok isimle adlandırılır. Parantez bacak, çapraz bacak, dalgalı bacak gibi deformasyonları içermektedir. Bacaklarda yağlanma en fazla kalça uyluk ve diz içlerinde oluşmaktadır. Bu şekildeki yağlanmalar bacakları kısa ve kalçayı da düşük göstererek görsel anlamda kötü bir görüntüye neden olmaktadır.

Kalın bacak estetiği

Her bacak yapısı beden ölçüsüyle uyuşmayabiliyor bu durum kadınlar için oldukça rahatsızlık verici. Vücut ölçüleriyle uyumlu bir bacağa sahip olmak estetik manada güzelliğin sembolüdür. Bacak düzeltme işlemleri yapılırken birkaç işlemi iyi değerlendirip birlikte yapılması gerekmektedir. Genelde fazla yağ dokusu içeren kalın bacaklar çok yaygındır. Bu durumlarda ayak bileklerinde diz altı kalınlıkları dahil olan yerler liposuction yöntemiyle inceltilir. Fakat kemikler kalınsa belirli ölçüde müdahale edilip düzeltme yapılabiliyor.

Çöp bacak estetiği

Çöp bacak, iki ya da tek taraflı olabilmektedir. Aynı zamanda genetik veya hastalıklara bağlı da oluşabilmektedir. Aşırı ince görüntülü bacaklar için silikon protez kullanılarak daha dolgun ve kaslı görünmesi sağlanabiliyor. Bacaklarda yağlanma en çok diz ve uyluk içinde oluşmaktadır. Bu bölgedeki yağ dokusunun alınmasıyla bacaklarda daha uzun ve daha estetik bir görüntü elde edilmektedir. Liposuction ile elde edilen yağlar bacaktaki eksik olan bölgelere enjekte edilerek bacakların formu daha estetik hale getirilir. Bacaklardaki eğrilik veya kontur bozuklukları için öncelikli tercih yağ enjektesiyle doldurma işlemidir. Bu işlemlerde karın, bel ve bacak içerisinde oluşan yağlar kullanılmaktadır. Operasyon yaklaşık olarak 2 saate yakın sürebilmektedir. Kök hücreden elde edilen yağlar sayesinde bacak eğriliğinin düzelmesinde çok etkili olmaktadır.

Bacak ameliyatı sonrasında hasta aynı gün evine taburcu edilir. Hastaya ilk haftalarda çok ayakta durmamaya özen göstererek ayaklarını yukarı kaldırma pozisyonu önerilmektedir. Ameliyat sonrası ödem attırıcı, dokuları destekleyen ve iyileşme sürecine yardımcı olacak kıyafetler giydirilmektedir. Yaklaşık olarak 3 hafta bu kıyafetlerin kullanması önerilir.

Bacak estetiği fiyatları

Her estetik cerrahide olduğu gibi bacak estetiğinin maliyeti içerisinde de değişiklikler olabiliyor. Fiyatlandırma, doktorun deneyimi ve yeteneğine bağlı olarak değişmesiyle beraber yapacağı işlem, uygulayacağı dolgular ve malzemelerin kullanım durumuna göre değişmektedir. Bunun yanı sıra hastanenin bulunduğu lokasyon, verdiği hizmet, verilen anestezi, ilaçlar ve sonrasında verilen eşyalar gibi birçok durum fiyatları etkilemektedir. Bacak estetiği operasyonu yaptırmadan önce hastane, doktor ve gerekli tüm detayların araştırılması daha doğru bir estetik ameliyat süreci yaşamanıza destek olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM