Bloode, Kanın Sudan Daha Kalın Olduğunu Kanıtlıyor

Bloode, Kanın Sudan Daha Kalın Olduğunu Kanıtlıyor

Yunanlıların diğer Yunanlılarla aynı kan türlerine bağlanabileceği bir çevrimiçi ağ olan Bloode, insanları kan bağışında bulunmaya da teşvik ediyor. Fikir, 2012’de Natalia Kritsali ve Natalia Bougadeli’nin hala öğrenciler olduğu ve bir sorunla karşı karşıya kaldığı Bougadeli’nin büyükannesinin kan alması gerektiğine başladı.

Bloode’un amaçları arasında kan bağışçılarının oranının artırılması ve kan bağışı hakkında bilgilendirilmesi ve teşvik edilmesi bulunmaktadır. İlk çevrimiçi topluluğu kurma vizyonları gerçekleştirildi.

2017 yılında Bloode 4,500 gönüllü kan bağışçısı topladı , 191 kan isteğini yerine getirdi ve 55 kan bağışını organize etti. Ve en önemli başarıları: İhtiyacı olan insanlar için 1.025 litreden fazla kan bağışladı.

Göre X-Pat Atina : Bloode kadrosunda artık 26 yeni gönüllü iki ana gruba büyüdü. Verimliliğini ve artan ihtiyaçlarını karşılamak için yönetim ekibini, kuruluşun kurucu üyesi olan Cumhurbaşkanı Natalia Krizali ve İş Geliştirme Direktörü (ReGerenation) üyeleri ile yeni bir Yönetim Kurulu oluşturarak güçlendirmeye karar verdiler. Giorgos Nikolettakis (CEO, 100 Mentor) ve Angeliki Papadopoulou (Kurumsal İşler Memuru, Nestlé Hellas). Ayrıca örgütün kurucu üyesi olan Alexandros Sotiropoulos da Genel Müdür ve Genel Sekreterin görevlerini üstlendi.

Bloode, kan bağış programlarına başlamak için 10 yeni şirket ve üç kuruluş ile ortaklıklar geliştirdi ve bu da gönüllü faaliyetlerini artırdı. Ortaklıklar arasında , kan bağışında daha fazla Hellen’e sahip olma çabalarına yardımcı olan Bodossakis Vakfı ve Onassis Vakfı yer alıyor.

Site, ziyaretçilere her yıl 700 binden fazla kanın ihtiyaç duyduğunu hatırlatıyor; sadece yüzde 35’i gönüllü kan bağışçılarından toplanırken, en büyük kan yüzdesi yedek bağışçılardan, yani akraba ve arkadaşlarından toplanıyor.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM