Diş Estetiği Ve Gülüş Tasarımı Uygulamaları

Diş Estetiği Ve Gülüş Tasarımı Uygulamaları

Kişinin sahip olduğu diş estetiği ve güzel bir gülümseme ile kendine olan güveni artacaktır. Kendine güven duyan bir bireyin anlattığı şeyler bile daha etkileyici olmaktadır. Gülüş tasarımındaki amaç, kişinin diş estetiği problemlerine çözüm bulmaktır. Kişi gençse, dişlerinde çarpıklık ve aralıklar varsa bu sorunlar gülüş tasarımı uygulamaları çerçevesinde çözüm bulur. Kişi yaşlıysa daha genç ve daha dinamik görünüş amaçlanmaktadır.

Gülüş tasarımı sayesinde kişinin dudak estetiği artmaktadır. Bakımsız görünen dişlerin bakımı sağlandığından daha dinamik ve genç görünmek mümkün olmaktadır. Gülüş tasarımıyapılırken doğal duruş amaçlanır. Dışarıdan baktığınızda kişinin dişini yaptırıp yaptırmadığının belli olmaması gerekir.

Gülüş tasarımıyapılırken kullanılan malzemeler ışığı tamamen geçiren, kristal desteği olan malzemelerdir. Kişinin diş rengi seçilirken yüzüne uygun, doğal görünen bir diş rengi seçilmelidir. Ancak ekran önünde veya sahnede görev alan, toplumla içli-dışlı görevleri olan insanlara beyaz diş daha çok yakışmaktadır.

Dişlerin Hazırlanması Bilgisayar Destekli Tasarımla Olmaktadır

Gülüş tasarımı uygulamalarında, dişe zarar vermeden dişin üzerine yapıştırılan kaplamalardan bahsediyoruz. Dişin üzerine yapıştırılan bu malzemelerin ömrü yaklaşık olarak 10 sene olmaktadır. Ancak yapılan uygulamaların ömrünün uzunluğu da kişinin dişlerini fırçalaması, diş hekimi kontrolüne düzenli gitmesi ve tavsiyelerine uyup uymaması ile alakalıdır. Dişler bilgisayar destekli program kullanılarak, laboratuvarda, tek tek hazırlanmaktadır. Tek tek tasarımı yapılan dişler, üretildikten sonra kişinin ağzında denenmektedir. Dişler tek tek hazırlandığından diş eti uyumu da gerçek diş gibi olmaktadır.

Daha önceden protez kaplamanız, metal destekli kaplamanız varsa veya memnun olmadığınız kaplamanız varsa diş hekimi bunları çıkaratarak renklenme yapmayan ve diş etlerine zarar vermeyen kaplama yapabilecektir.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Bireyin yüzüne, burnuna, ten rengine ve yaşına uygun olarak gülüş tasarımıyapılırken kişisel istekleri de baz alınmaktadır. İnsanların mutlu olabilmek için mutlu olmaya ihtiyacı vardır; dolayısıyla gülüş tasarımı bireyin psikolojisi için oldukça önemlidir. Gülmek isterken, diş estetiği kaygısı yaşayan birey gülemiyor, gülerken de ağzını kapatma ihtiyacı yaşıyorsa, yaşanılan bu sorundan dolayı psikolojisi bozulacaktır.

Yapılan diş estetiği ve gülüş tasarımı uygulamaları diş hekimliğinde gelişen uygulamalarla çok pratik yapılabilir hale gelmiştir. Eskisi gibi ağrılı işlemler veya hastayı zorlayan uygulamalar olmamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM