Kadınlar Sosyal Medyada Yeni Çılgınlık Başlattı

Kadınlar Sosyal Medyada Yeni Çılgınlık Başlattı

Kamuya açık alanlarda ve toplu taşıma araçlarında bacaklarını açarak oturan erkekleri protesto etmek isteyen kadınların #womanspreading (Kadınlar yayılıyor) etiketiyle yaptıkları paylaşımları, dünya çapında büyük ilgi görüyor.

Bir süre evvel toplu taşıma alanlarında erkeklerin bacaklarını açarak oturmaları tartışmalara neden olmuş ve yeni hareket başlamıştı.

Bu akıma Bella Hadid, Emily Ratajkowski ve Kaia Gerber gibi ünlü isimler, sosyal medya hesaplarından “yayılırken” çekilmiş pozlarını paylaşınca, olaylar hızla yayıldı ve yeni bir sosyal medya akımı haline geldi. Şimdi sosyal medyada tüm kadınlar yayılıyor.

Herkese açık alanlarda ve toplu taşıma araçlarında bacaklarını yayarak oturan erkeklere tepki olarak ortaya çıkan “kadınlar yayılıyor” hareketi dünya çapında büyük ilgi görüyor.

Instagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlarda #womanspreading (kadınlar yayılıyor) etiketiyle paylaşılan pozlarda, kadınlar kamusal alanlarda bacaklarını genişçe açarak oturdukları kareleri paylaşıyor.

Sanat ve moda dünyasının ünlü isimleri de feminist harekete destek vermek için sosyal medya hesapından “yayılırken” çekilmiş pozlarını paylaştılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM