<strong>Kuru ve Yıpranmış Saçlara Çözüm!</strong>

Kuru ve Yıpranmış Saçlara Çözüm!

Mevsim değişiklikleri, saça uygulanan işlemler, stres ve daha birçok faktör saç yapısına etki eder. Peki, kuru ve yıpranmış saçların bakımı nasıl olmalıdır? Saç Ekim Uzmanı İrfan İlek açıkladı…

Kuru ve Yıpranmış Saçlara Çözüm!

Saç bakım ürünlerinde ‘’Nem’’ ve ‘’Onarım’’ vaat eden ürünler aynı görevi taşımaz. Eğer saçınızın neye ihtiyacını olduğunu bilmiyorsanız, kullanılan ürünler saç köklerine yarardan çok zarar verir. Saç yapısının ihtiyacını anlamak, doğru saç bakımının da başlangıcını oluşturur.

İhtiyacınıza Uygun Ürünleri Kullanın!

Kuru saç nem eksikliği olan bir saç yapısında olduğu için, bu tip saç yapısı normal saçlara oranla daha çok yıpranmış ve kırılgan yapıya sahiptir. Kuru, yıpranmış saçları güçlü ve parlak bir görünüme kavuşturmak için ilk olarak nem ihtiyacını karşılamak gerekir. Nemi karşılanmayan saç yapısı ise cansız görünür.

Saçınızı Her Gün Yıkamayın!

İrfan İlek; saçı her gün yıkamanın saç derisinin doğal nem ve yağ dengesinin bozulmasına sebep olacağını belirtti. Sıklıkla yıkanan saç, çok fazla şampuan ve ürün kullanmak anlamına da gelir. Fazla ürün kullanımı da saçların dökülmesine sebebiyet verir. Saç ne kadar çok yıkanırsa yağlanma oranı da o kadar artacağı için saç yıkama sıklığınızı iyi ayarlamanız gerekir.

Saç Derisini İçten Besleyin

Genellikle her saç tipi için dıştan uygulanacak bakımların yanı içten bakım da oldukça önemlidir. Saç sağlığı için beslenme düzenine de dikkat edilmesi gerekir. Omega-3, A ve C vitaminleri, fındık, ceviz, badem gibi yemişler, çinko, demir gibi vitaminler güçlü ve canlı saçlara sahip olmanızı destekleyici besinleri oluşturur.

Saç Bakım Yağlarından Destek Alın!

Keratin içerikli serumlar, maskeler ve derinlemesine bakım uygulayan işlemler, düzenli uygulandığında saç diplerine nüfuz ederek, hızlı yapılanmayı sağlar. Özellikle kuru saçlar için en sık kullanılan bakım önerilerinden olan zeytinyağı ve zeytinyağı içeren ürünler kullanmak saçın nem dengesini onarmaya yardımcı olur. Bunların yanı sıra argan yağı, avokado ve badem yağı gibi içeriği temiz olan ürünlerden destek almanızda fayda sağlar.

Saça Uygulanan Sıcaklığı Azaltın!

Yüksek ısı saçların zarar görmesine ve kopmasına sebep olur. Bu yüzden saça uygulanan işlemler, saç sağlığı için önemli rol oynar. Bu yüzden fön makinesi, saç düzleştiricisi gibi ürünler kullanırken saçı korumak gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM