Kurumsal Firmadan Bireysel Uzun Dönem Araç Kiralama

Kurumsal Firmadan Bireysel Uzun Dönem Araç Kiralama

Kurumsal firmadan bireysel uzun dönem araç kiralama imkânı ile çeşitli seyahatler ve geziler yapabilme lüksü elde edebilirsiniz. Araç kiralama hizmetleri, kişilerin araca ihtiyaç duyduğu zamanlarda yardımcı bir seçenek olarak karşılarına çıkmaktadır.

Araç kiralama firmaları tarafından farklı araç modelleri ile birçok seçenek olarak portföy sunularak araç kiralama hizmetleri adına kişilere yardımcı olunmaktadır. Günlük araç kiralamalar ve şirket bünyesinde araç kiralamalar, kişilerin ihtiyaç anlarında kullanabilecekleri bir alternatif olarak görünmektedir. Araç satın alma yerine araç kiralayarak istenilen süre zarfı boyunca araç sahibi olmanın rahatlığı ayrıcalıktır.

Uzun dönem araç kiralama fırsatı ile ihtiyaç duyulan anlarda telaş ile araç kiralama işlemleriyle uğraşma gibi durumlarına maruz kalmamaktasınız. Kişi ve şirketlere kısa dönemden uzun döneme giden kiralama seçenekleri sunulmaktadır.

Uzun Dönem Araç Kiralamada Seçilebilecek Araç Modelleri

Kurumsal firmadan bireysel uzun dönem araç kiralama için seçilebilecek araç modelleri ile konforlu sürüşün tadına varabilirsiniz. Çizgi Rent A Car araç kiralamada kısa ve uzun dönem olmak üzere araç modellerinde farklılıklar sunmamaktadır. Siz değerli müşterilerimiz kiralanabilir araç portföyümüz üzerinden dilediğiniz aracı uzun dönem olarak kiralayabilirsiniz.

Bireysel ve şirket için kiralayacağınız araçlarda sıfır model, ikinci el, ticari ya da hafif ticari araç modeli seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Araç satın almaktan kaçınmanın bir yolu olan araç kiralama ile uzun süreli bir kullanıma sahip olabilirsiniz. Üstelik dilediğiniz modelde ve dilediğiniz tarzda araçları seçebilmede de ayrıcalıklı olacaksınız.

Bireysel araç kiralama avantajlarından en dikkat çekeni, gidilen bir başka şehirde ulaşımda kolaylık sağlamak amacıyla istenildiği zaman araçların kiralanabiliyor oluşudur. Kurumsal araç kiralamada şirketin kullanım amacına yönelik araç seçmek ön planda iken; bireysel araç kiralamalarda kişinin kendi zevki ve kullanım alanı ön plandadır.

Kurumsal Firmadan Bireysel Uzun Dönem Araç Kiralama İçin Neden Belge İstenir?

Kurumsal firmalardan araç kiralamak için gerekli olan bazı unsurlar yasal olarak bulunmaktadır. Yasalar doğrultusunda istenilen belgeler belirlenmektedir. Bu nedenledir ki hemen hemen her araç kiralama firmasında istenilen belgeler aynıdır.

Firmaların çeşitli alanlarda belge istemesinin temel nedeni otomobil gibi değerli kullanım araçlarını garantiye almak ve kişiler arası anlaşmalara varmaktır. Bu anlaşmalar doğrultusunda firma ile müşteri arasında belirli bir güvence sağlanmış olunur. Böylelikle firma ve müşteriler yaşanabilecek aksiliklerin yaptırımlarını yasal olarak belirlemiş olmaktadır.

Antalya araç kiralama firmalarından olan Çizgi Rent A Car, müşterilerine en iyi hizmeti sunabilmek adına bu belgeler ile karşılıklı güveni sağlamaktadır. Firma ve müşteri arasındaki sağlıklı iletişimin temeli ile istenilen belgeler net bir şekilde ortaya konulmaktadır. Konu ile ilgili daha çok bilgi için ise +90 850 433 11 83 numaralı telefondan firmamıza ulaşabilirsiniz.

Bireysel Araç Kiralamak İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

Kurumsal firmadan bireysel uzun dönem araç kiralama için bazı belgeler istenmektedir. Bu belgeler ile kişilerin sağlığı, güvenliği, maddi ve manevi değerleri güvence altına alınmaktadır. Belgelerin firma ile karşılıklı olarak temin edilmesi sayesinde işlemler son derece kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

İstenilen belgelerin ne olduğunu bilmiyorsanız eğer bunları sizin için bir liste halinde hazırladık. Ayrıca Çizgi Rent A Car ile iletişime geçerek de bu belgeler üzerine detaylı bilgi almak isteyebilirsiniz. Uzun dönem araç kiralama için gerekli belgeler şunlardır;

 • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
 • Pasaport
 • Kredi kartı
 • Sürücü belgesi ya da ehliyet (en az 1 yıldır kullanıyor olma şartı ile)
 • İmza beyannamesi
 • Kişinin ismine kayıtlı bir fatura
 • İkametgâh belgesi
 • Araç kiralama sözleşmesi ve imzalanmış sözleşmesi

Bireysel Uzun Dönem Araç Kiralama Avantajları

Kurumsal firmadan bireysel uzun dönem araç kiralama ile kişilerin araç ihtiyacı belirli bir dönem için karşılanmış olmaktadır. Bu opsiyonda araç kiralamanın en büyük avantajları ise hem maliyet açısından hem de kullanım imkânı açısından fayda sağlıyor olmasıdır.

Araç satın almaktan kurtulmanın ve bir aracın giderleri ile uğraşmanın kaçış yollarından olan araç kiralama ile uzun dönemli bir konfor sağlayabilirsiniz. Özellikle bir işletme altında çalışan kişiler için kimi zaman kurumsal bir araç kiralama ihtiyacı karşılamayabilmektedir. Bu nedenledir ki bireysel ve uzun dönem araç kiralama en mantıklı seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu şekildeki araç kiralamanın sunduğu avantajlar ise şu şekildedir:

 • Araç maliyetleri ve vergi masraflarından kaçma imkânı sağlarsınız.
 • Araç satın almak için masrafa girmezsiniz.
 • Kasko ve sigorta gibi giderler ile uğraşmak zorunda kalmazsınız, bu gibi işlemleri araç kiralama şirketleri kendisi yapmaktadır.
 • Uzun dönemli araç kiralamada firma tarafından yedek araç hizmeti, yol yardım, hasar onarımı ve lastik değişimi gibi periyodik bakım hizmetlerinden faydalanabilmektesiniz.
 • İhtiyacınız olan süre kadar araca sahip olursunuz.
 • Artan araç satış fiyatlarından etkilenmezsiniz.
 • Kısa dönemli araç kiralamalara ayrılan zamandan tasarruf edersiniz. Bunun yanında kısa dönemli araç kiralamalara harcanan masraflardan da tasarruf edebilmektesiniz.
 • Çeşitli araç modeli yelpazesi ile farklı araçlar deneyimleyebilirsiniz.
 • En önemli nokta olarak ise sadece kiralama ücretini ödersiniz. Elbette ki anlaşmadaki önemli noktalar bundan haricidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM