Mircea Lucescu, karma maçlarını değerlendirdi

Mircea Lucescu, karma maçlarını değerlendirdi

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, 27-28 Şubat tarihlerinde TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen Spor Toto 1. Lig ve TFF 2. Lig Karmalarının maçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

A Milli Takım’ın oyuncu havuzunun genişletilmesi için Spor Toto 1. Lig ve TFF 2. Lig kulüplerinin 23 yaşın altındaki oyuncularıyla gerçekleştirilen organizasyonun çok faydalı olduğunu vurgulayan Lucescu, etkinliği yapma amaçlarını şu sözlerle anlattı: “İlk hedefimiz Spor Toto 1. Lig ve TFF 2. Lig’de oynayan genç futbolcuların düzeyini ve potansiyelini görmekti. Ayrıca bu oyuncuları, hali hazırda milli olan futbolcularımızın seviyeleri ile karşılaştırmak istedik. Geçmiş yıllarda genç ve ümit milli düzeyde forma giymiş ancak şu an yaşça nispeten daha büyük olan oyuncuların da son durumlarını gözlemlemeyi amaçladık. Karma maçları, tüm bunlar için bize imkân tanıdı”.

Oyuncuların tespiti için çok fazla maç izlendiğini vurgulayan Rumen teknik adam, “A, Ümit ve Genç Milli Takım antrenörleri ve TFF bölge antrenörlerinin koordinasyonu ile tüm takımları ve oyuncuları takip ettik. Karma maçlarını düzenlemeyi sürdüreceğiz. Bu takımların, uluslararası maç yapabilmesini sağlamak için çaba göstereceğiz. Ben, Türk futbolcuların potansiyeline güveniyorum. Karma organizasyonlarının olumlu yansıması mutlaka olacaktır” diye konuştu.

Karma maçlarının düzenlenmesinde görev alan isimlerden U15 Milli Takımı Teknik Direktörü Nedim Yiğit de bazı teknik bilgileri paylaştı. Yiğit, “İki aylık bir süreçte, TFF 2. Lig ve Spor Toto 1. Lig’deki 54 kulübü kapsayacak şekilde toplam 254 maç takip edildi. Her bir takım 6-7 kez izlendi. Karmalara davet ettiğimiz oyuncuların bazılarını 12-16 yaş aralığından beri tanıyoruz. Ben de ülkemizin oyuncu potansiyelinden eminim” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM