Nahçıvan’da okumak isteyen öğrencilere tavsiyeler

Nahçıvan’da okumak isteyen öğrencilere tavsiyeler

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Uzmanlarından Özge Şengül Aydın’dan Nahçıvan’da okumak isteyen öğrencilere eğitim hayatlarını kolaylaştıracak tavsiyeler:

Yurt dışında eğitim almak öğrencilerin bakış açısını kişisel gelişimlerini hayatı yorumlama yeteneklerini önemli ölçüde etkilemektedir. Dil öğrenme süreçlerinde sağladığı faydalar pozitif yönlü olmaktadır. Öğrenciler yurt dışı eğitim imkanlarını doğru yorumlayarak şartları ve zamanı en iyi şekilde anlayarak amaçlarına uygun tercihler yaparak erişebilirler. Yaptığı bu tür açıklamalarla Özge Şengül Aydın Nahçıvan eğitim sisteminde ortaya çıkan süreci ve profesyonel yöntemleri açıklayarak gerekli tavsiyelerde bulundu.

Vize Sorunu Yok ve Ulaşımı Çok Kolay

 Yurtdışı eğitim uzmanı Özge Şengül Aydın tarafından Nahçıvan üniversitelerinin ülkemize yakınlığı sınır oluşturması öğrencilerin ve ailelerin birlikte olma olasılıklarının yüksek olması konusunda büyük kolaylıklar ortaya çıktığını açıkladı. Deneyim yaratabilmek yurt dışı eğitim imkanlarından gerekli avantajları kullanarak yararlanmak öğrencilere her zaman pozitif yönlü kazanımlar sağlayacaktır. Genel bilgilerin yanı sıra gerekli tavsiyeleri değerlendirerek gerekli yönlendirmeyi değerlendiren öğrenciler doğru seçenekleri elde edeceklerdir.

Misyon Sahibi Olmadan Başarı Yakalanmaz

Yurtdışı eğitim alma konusunda farklı ülkelerde gerçekleştirilen eğitim kültür şoku yaratabilmektedir. Nahçıvan tanıdık bir kültüre sahip olması böyle bir şokun yaşanmamasını sağlayacaktır. Kültür kardeşliği açısından eğitim sisteminin adaptasyon sürecini azaltma ve eğitim enerjisini yükseltme konusunda değişik fırsatlar ortaya çıkarmaktadır. Özellikle misyon sahibi geniş bir perspektife sahip dış dünya ile bağlantısı yüksek Nahçıvan üniversiteleri yetenekli bir öğrenci gelişimine önemli etki yaratmaktadır. Konforlu ve her zaman misyonu meslek hayatına önemli katkılar sağlayan Nahçıvan Üniversitesi öğrenci başarısı açısından her zaman yüksek bir potansiyel oluşturmaktadır.

Çokdilli Eğitim Kazanımlarınızla Mesleğinize 1-0 Önde Başlayın

İngilizce, Rusça, Azeri Türkçesi gibi birçok doğal atmosfer ortamında elde edilen yabancı dil konusunda farklı kültürler farklı milletlerle birlikte olma fırsatı oluşturulmaktadır. Nahçıvan Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Nahçıvan Üniversitesine gelen öğrencilerin farklı kültürlerden gelmiş olması Türk öğrencilerin burada Nahçıvan kültürüne yakın bir hayat sürdürmüş olması avantajlı bir başlangıç sağlamasına yardımcı olacaktır.

Farklı kültürlerin bir arada oluştuğu bu eğitim sistemi içerisinde genellikle İngilizce ana dili seviyesinde konuşma kolaylığı oluşturulmaktadır. İş imkanı oluşturma eğlenme gezme kariyer oluşturma konusunda öğrenciler her zaman daha avantajlı bir ortamda eğitim görme fırsatını elde edecektir.

Lisans Programlarının Çeşitliliği ve Diploma Denkliği

Nahçıvan Üniversitesi Tıbbi biyoloji, veterinerlik, Eczacılık, Diş, Tıp alanında Botanik biyoloji, fizik enerjisi, Mimarlık, bilgisayar, Kimya, psikoloji, kamu yönetimi, maliye, hukuk, İktisat, felsefe, Rus edebiyatı, dünya edebiyatı, İngilizce, Roma dilleri, Türk dili, sosyal ve siyasi bilimler bölümleri başta olmak üzere çok geniş bir alanda eğitim politikası uygulamaktadır.

Eğitim sistemi içerisinde çeşitliliğin fazla olması akademik kadronun uzmanlaşmış olması öğrenciler açısından büyük bir avantaj ortaya çıkarmaktadır. Üniversite sağlamış olduğu diploma ülkemizde denklik sağlayabileceği eğitim alanlarının önemli ve çokluk oluşturması öğrenci kariyerinde gerçekleşmesi gereken yolu daha da geniş alanda açmaktadır.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi tıp fakültesi fiyatları ve Nahçıvan Üniversitesi ücretleri ülkemizdeki vakıf üniversiteleriyle karşılaştırıldığında çok da makul düzeylerde kalmaktadır. Fakat hiçbir nakdi bedel yurtdışı eğitiminin öğrenciye katacakları değerlerle karşılaştırılacak değerde değildir.

Uzman Rehberliğinde Doğru Zamanda Doğru Yerde

Öğrencilerin yurt dışı eğitim hayallerini doğru yönde değerlendirebilmesi için alanında uzmanlaşmış bir rehberlik ve danışma biriminden destek alması doğru bir seçenek olmaktadır. Bu hizmeti hayallerini doğru yönde değerlendirebilmesi iş uzmanlığı ve hizmet danışmanlığı konusunda büyük bir avantaj ortaya çıkarmaktadır. Alanında uzmanlaşmış profesyonel danışmanlık hizmeti veren Eurostar yurtdışı danışmanlık birimi son derece yetenekli personeli sayesinde öğrencilerin ulaşmak istediği hedefe daha kolay daha doğru yoldan ulaşmasını sağlamaktadır. Üniversitelerle irtibat kurma üniversiteler hakkında bilgi aktarımı yapma seçenekleri Daha aza indirerek mağduriyetleri en kolay şekilde gidermeyi hedeflemektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM