Pire Avrupa’nın en büyük limanı yapmak

Pire Avrupa’nın en büyük limanı yapmak

Çinli gemi devi Cosco, Pire limanının yatırım ana planının şu anda onaylanmış olan 600 milyondan 900 milyon avroluk tutarına ulaşmasını sağlayacak olan şartlar ve koşullar konusunda Yunan hükümeti ile diyalog başlatmak üzere. Yunan ve Çin devlet liderleri arasındaki son görüşmelere göre yeni ve dördüncü bir konteyner terminali.

Başbakan Kyriakos Mitsotakis ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in geçtiğimiz hafta Şangay’daki ve Pazartesi günü Atina’daki toplantıları da, Cosco ana planındaki tüm lisanslı projelerin, seyir terminalinin genişletilmesi ve yeni inşaatın inşası ile başlayacağını hemen gösterdi. İmtiyaz süreci ve finansman planı tamamlanmış yolcu terminali.

Toplantılar aynı zamanda Pekin ve Atina’nın Pire’i Avrupa’nın en büyük limanı yapma konusunda gözle görüştüğünü de ortaya koydu. Xi, Kathimerini için Pire limanının “ejderhanın başı” olduğunu yazdığı bir makalede yazdıktan sonra, Mitsotakis ve Cosco’nun Pazartesi günü Pire’deki tesislerini birlikte ziyaret ettikleri.

Birkaç saat önce Atina ‘da, Denizcilik Bakanı Yiannis Plakiotakis ve Cosco Başkanı Xu Lirong, iki tarafın Pire’deki Cosco ana planının uygulanması için her türlü engelin üstesinden gelme isteğini vurgulayan bir anlaşma imzaladı. yan.

Aynı zamanda, Avrupa Yatırım Bankası’nın başkan yardımcısı, Cosco iştiraki Pire Liman İdaresi Yöneticisi Thanassis Liagos ve Çin İhracat-İthalat Bankası başkanı Xu Xiaolian’ın finansmanı ile ilgili bir anlaşma imzaladı. Cosco’nun yatırım planının başında, ilk olarak 100 milyon avro artı bir sonraki 40 milyon avro daha var.

Bir hafta önce, Mitsotakis, herhangi bir çekinceyi ve itirazı ortadan kaldırmak ve 300 milyon avroluk dördüncü konteynırın kaldırılmasını sağlamak için Şangay’da Pire’deki yerel halk için ve limanın yanındaki diğer belediyeler için Cosco’nun dengeleme önlemleriyle ilgili tartışmaya başladı. terminal geniş onayı vardır. Dördüncü terminal, Pire limanının kapasitesini 2021 yıl için öngörülen yılda 7 milyon konteynerin 10 milyona çıkarması için ayarlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM