Polis memuru göçmen kaçakçılığı suçundan ertelenmiş hapis cezasına çarptırıldı

Polis memuru göçmen kaçakçılığı suçundan ertelenmiş hapis cezasına çarptırıldı

Üç üyeli Selanik Ceza Temyiz Mahkemesi Salı günü bir polis memurunu Selanik uluslararası havaalanında yasa dışı göçmen kaçakçılığına karıştığı gerekçesiyle yedi yıl sekiz ay hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme, temyiz duruşması öncesinde 5 bin avro ödemesi şartıyla cezayı erteleyerek 47 yaşındaki polis memurunun serbest kalmasına izin verdi. Ayrıca yurt dışına çıkışı da yasaklandı. Sanık, Kuzey Yunanistan İçişleri Müdürlüğü tarafından tutuklandığı geçtiğimiz Haziran ayından bu yana demir parmaklıklar ardında kalmıştı.

Aynı davada suçlanan ikinci polis memuru ise beraat etti.

Makedonia havaalanında vardiya sorumlusu olarak görev yapan 47 yaşındaki adam, biri 12 yaşında olan Suriyeli iki kardeşin, kendilerini Estonya vatandaşı olarak gösteren sahte pasaportlarla biniş kapısından geçmeye çalışması üzerine tutuklandı.

İddianamede onu dokuz adet insan ticareti (para karşılığında) suçlamasıyla suçlamış ve bunların bir kısmından sonuçta suçlu bulunmuştu.

Duruşma sırasında sanık, suçlandığı bazı eylemleri kabul etti. “Davadan hiçbir kazanç elde etmedim” dedi ve diğer sanığın bu planla hiçbir ilgisi olmadığını da sözlerine ekledi. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM