Rekabetçi Ürün ve Pazar Stratejileri

Rekabetçi Ürün ve Pazar Stratejileri

ÇANAKKALE Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) tarafından, Güney Marmara Bölgesinde ‘Hazır Paketlenmiş Gıda Sektörüne Yönelik’ yürütülen Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) projesi kapsamında, 26 firmadan 41 katılımcıya ‘Rekabetçi Ürün ve Pazar Stratejileri’ eğitimi verildi.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde 2 farklı oturumda gerçekleştirilen eğitimlerin ilk gününde, Rönesans Değişim ve Yönetişim Bilimleri Enstitüsü Uzmanı Ceyhun Yeşilşerit tarafından ‘Rekabetçi Ürün’ konusunda ulusal ve uluslararası örnek çalışmalar ve uygulanan metodoloji hakkında bilgiler verildi.

Eğitimin ikinci günkü oturumunda ağırlıklı olarak firmaların ürettikleri ürünlerin Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP) kodlarının açılımı, bu kod ile firmaların uluslararası pazarlarda satılması planlanan ürünle ilgili hedef ülkelerdeki alış ve satış pozisyonlarının nasıl oluştuğu, hangi pazarlara hemen, hangi pazarlara orta ve uzun vadede girilmesi gerektiği gibi ihracatın olmazsa olmazları konularında örnek anlatımlı ve uygulamalı eğitim verildi.

ÇTSO’nun yürütmekte olduğu UR-GE projesi hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, “Firmalarımızın projemize olan ilgisi her geçen gün artarak devam ediyor. Bizde imkanlar dahilinde konusunda en uzman kişileri davet ederek eğitimlerin niteliğini arttırmayı hedefliyoruz. Eğitimlerimizde ağırlıklı olarak uygulamalara öncelik veriyoruz. Bilgiye ulaşmak günümüzde zor değil ama tecrübeyi satın almanın maliyeti kolay olmuyor. Hedefimiz bu konuda firmalarımızın ihracat konusundaki taleplerine cevap verebilmektir” dedi.

‘Rekabetçi Ürün ve Pazar Stratejileri’ eğitimi, katılanlara sertifikaları verildikten sonra toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM