Rus savaş gemisi, Çanakkale Boğazı’ndan geçiyor

Rus savaş gemisi, Çanakkale Boğazı’ndan geçiyor

Bir Rus savaş gemisi başlığı Akdeniz geçirilir sularında Çanakkale Boğazı’nda içinde Türkiye 23 Mayıs tarihinde ‘ın batı, Doğan Haber Ajansı bildirdi.

Ajansın bildirdiğine göre, “Nikolai Filchenkov” adlı 152 numaralı gemi, yerel saat 08:30 civarında boğazı geçti.

“Nikolai Filchenkov” a bir Türk Sahil Güvenlik botu eşlik etti.

Askeri gemi ilk Ege Denizi’nde geçmesine ayarlanır Türkiye ‘doğru ve sonra s batıda ve Akdeniz bölgesindeki Denizi Türkiye’nin ın güneyindeki’.

Akdeniz’de kalıcı bekleme durumunda askeri gemiler : Putin

Reuters ‘in bildirdiğine göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 16 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, Kalibr seyir füzeleri olan Rus askeri gemilerinin, Suriye’deki terörist tehdidi olduğunu söylemek için sürekli olarak Akdeniz’ de beklemekte olacağını söyledi .

Ajansın bildirdiğine göre, Rusya’nın Orta Doğu’daki askeri varlığını nasıl artırdığını göstermesi Rusya’nın 2015 yılında Suriye’ye bir müdahale başlattığını ve iç müttefikinin yakın müttefiki lehine dönmesini nasıl sağladığını gösteriyor.

Putin, sadece Kalibr füzeleri ile donanmış savaş gemilerinin sürekli beklemeye alınacağını ve denizaltıları olmayacağını söyledi.

Karadeniz kıyısındaki Sochi kentinde bir toplantıda Rus yüksek askeri komutu hitap ederken dağıtım açıklayan Putin olduğunu söyledi “nedeniyle kalan terör tehdidine Suriye .”

Moskova’nın Suriye kıyısındaki Tartus’ta kalıcı bir deniz üssü ve Suriye’deki Hmeimim’de bir hava üssü var .

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM