Tarhana Çorbası Tarifi, Nasıl Yapılır?

Tarhana Çorbası Tarifi, Nasıl Yapılır?

Kendi doğal tarhana çorbamızı pişiriyoruz.   https://www.youtube.com/watch?v=7c5Pdb985Fk

ANNE ELİNDEN LEZZETLER

İÇİNDEKİLER

UN

YOĞURT

KAPYA BİBER

DOMATES

KURU SOĞAN

KAYA TUZU

ÖNEMLİ:

TARHANAMIZDA KESİNLİKLE HERHANGİ BİR KATKI MADDESİ, KORUYUCU VE RENKLENDİRİCİ YOKTUR.

TARHANAMIZDA KENDİ YETİŞTİRDİĞİMİZ BUĞDAYLARIMIZIN UNLARINI KULLANIYORUZ.

ÇORBA YAPIMI İÇİN

1 YEMEK KAŞIĞI SALÇA

5 SU BARDAĞI SU

3 YEMEK KAŞIĞI TARHANA

2 YEMEK KAŞIĞI SIVI YAĞ

İSTENİLEN MİKTARA GÖRE TUZ

İSTEĞE BAĞLI OLARAK

KARABİBER

KIRMIZI PULBİBER

NANE

YAPIMI

1 ÇORBA KAŞIĞI SALÇAYI TENCEREYE EKLEYİN VE YAĞDA KIZDIRIN. 5 SU BARDAĞI SUYU İLAVE EDİN.BAŞKA BİR KABIN İÇİNDE DE, 1 SU BARDAĞI SUYA, TARHANAYI EKLEYİP KARIŞTIRIN. KAYNAMAKTA OLAN TENCERENİN İÇİNE BU KARIŞIMI İLAVE EDİN. 15-20 DAKİKA PİŞİRİN. İSTEĞE BAĞLI OLARAK 1 ÇAY KAŞIĞI NANE VE 1 ÇAY KAŞIĞI KIRMIZI BİBER İLAVE EDİP SERVİS YAPABİLİRİSİNİZ.

ÖNEMLI NOT:

ÜRÜNLERIMIZI TÜKETIRKEN SIZI ÇOCUKLUGUNUZA DÖNDÜRECEK OLAN LEZZETLERIMIZIN YÜZÜNÜZDE OLUSTURACAGI TEBESSÜM BIZI DAHA DA MUTLU EDECEKTIR.

Tel: +90 (532) 423 58 52

https://semrasfarm.com/

info@semrasfarm.com

Cankurtaran Mah.

Fatih Sultan Mehmet Caddesi No:52/A

Pamukkale/ DENİZLİ / Türkiye

Semra’s farm Hakkında

Doğal, sağlıklı ve huzurlu bir dünyada yaşamak isteyen dünya insanları gibi benim de toprak aşkıyla başlayan bu serüvenim, altı yıllık araştırma ve çalışmalarım, en iyiyi yakalama ve sunma arzumla bir EGÜ Markası olan Semra’s Farm ile sofralarınıza en doğalı sunmaya hazırım. Bir kadın, bir anne olarak her neslin sağlıklı yetişmesi gerektiğini kendime görev edindim ve büyüttüm bahçemi.

Ekilir, büyütülür, biçilir ve sofralarınıza ulaşmak için uzunca bir yolculuğa çıkar mahsüllerim. Her tarlanın kendi hikayesi vardır. Buğday tarlası, meyve ve sebze tarlaları ile GDO’suz, doğal ve atalık tohumları ile sizlere sadece sağlıklı besin değil sağlık da sunuyorum. Atalık tohumlar kocaman tarlalara ekiliyor, ekmek pişen kapların sayısı artıyor, reçeller için toplanan meyveler dolaplara sığmaz oldu. Sağlıklı bir toplum yetişebilsin diye sıvadım kollarımı. Her gün aynı heyecanla yaktım ocağın altını.

Her yeni gün “Daha çok nasıl lezzet verebilirim, nasıl daha çok sağlık dağıtabilirim insanlığa?” diye düşündüm. Düşündükçe araştırdım, araştırdıkça hep daha iyisine doğru emin adımlarla yürümeye başladım. Semra’s Farm’ı yaratırken büyütmenin her aşamasını görüp öğrendim, bilgilerimi daima tazeledim. Semra’s Farm ile doğal ürünlerin yanı sıra, toprağını biçmesi için çiftçiye fırsat, kadınlarımıza istihdam ve anadolu tatlarını da tekrar bizlere hatırlattım. Büyüklerimizin dilinden düşürmediği “nerede o eski lezzetler” sitemini yıkabilmek için sıvadım kollarımı. Her neslin damağı en iyiyi, en sağlıklısını tatsın diye atalarımızın mirası tohumları toprağa attım. Şimdi en güzel atalık tohumdan, siyez buğdayından üretiyorum ekmeği, en iyi domateslerimden salça yapıyorum, her gün tavuklarımdan aldığım yumurtaları sevgiyle bir bir diziyorum raflara.

 Hem öğreniyorum hem de öğretiyorum nasıl girişimci olunacağını, nasıl usanmadan çalışılacağını ve tertemiz ticaretin ne demek olduğunu ilmek ilmek… Semra Ana olarak ben şimdi 75 yaşındayım. Ömrümün sonuna dek çalışmaktan bıkmayacağım! Evlatlarıma, torunlarıma ve benden sonra gelecek her nesile en güzel mirası bırakmak istiyorum; azim, çalışkanlık, doğallık ve güven.

Ürünlerimizi tattığınızda yüzünüzdeki gülümseme hafızanızda canlanan hatıralarınızı nedeni olabiliyorsak ne mutlu bana!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM