Tony Blair: İşgücü ‘baştan aşağı yenilenmeye ihtiyaç duyuyor’

Tony Blair: İşgücü ‘baştan aşağı yenilenmeye ihtiyaç duyuyor’

Parti üyeleri bir sonraki liderlerini seçmeye hazırlanırken, Tony Blair, İşçi Partisi için “yeniden doğmaktan” baştan aşağı yenilenmenin hiçbir şey yapamayacağını “söyleyecek.

1994’ten 2007’ye kadar İşçi Partisi’ne liderlik eden eski Başbakan, yeni bir “radikal” politika kabul etmediği sürece partinin on yıl boyunca hükümet dışı olabileceği konusunda uyaracaktır.

Rebecca Long-Bailey, Lisa Nandy ve Sir Keir Starmer, Jeremy Corbyn’i İşçi lideri olarak başarılı olmak için yarışıyor.

Yarışma sonuçları 4 Nisan’da açıklanacak.

Kampanya sırasında, Blair, liderliği altında İşçi’nin “kırk yıllık ekonomik muhafazakârlığın insanlardan daha büyük bir öncelik olduğunu” zımnen kabul ettiğini savunan liderlik ümitli Bayan Nandy’den bazı eleştirilerle karşılaştı.

İşçi Partisi’nin kuruluşunun 120. yıldönümü münasebetiyle yaptığı konuşmada Bay Blair’in tavsiyesinin “bugünün partisine özellikle hoş gelmediğini” kabul etmesi bekleniyor.

“Ama o zaman bana son 120 yılda doğmuş olan sadece İşçi seçimlerini kazanan iki kişi oldu – ve ne yazık ki Harold Wilson çoktan gitti,” diye ekleyecek 1960’ların Çalışma başbakanı ve 70’ler.

İşçi Partisi yeni bir “radikal” politika biçimi benimsemediği sürece Muhafazakarların on yıl iktidarda olabileceği konusunda uyaracak.

“Sorun şu ki, radikal siyaseti umutsuzca güncel olmayan bir politika gündemiyle tanımladık, ‘ılımlı’ siyaset bunun daha yumuşak bir versiyonu.”

“Radikalin ne anlama geldiğini yeniden tanımlamalıyız. 19. yüzyıl Sanayi Devrimi’nin 21. yüzyıl eşdeğeri olan bir teknoloji devrimi ile yaşıyoruz.

“Her şeyi değiştirecek ve bu nedenle hükümetin radikal olarak yeniden yönlendirilmesi dahil her şey değişmeli.

“Eşitsizlikle mücadele ettiğimiz, sosyal adaleti desteklediğimiz ve gücü yeniden dağıttığımız bağlam budur.”

Liderlik seçim programı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM