Türk Hava Yolları dijital sağlık cüzdanının deneme kullanımına başladı

Türk Hava Yolları dijital sağlık cüzdanının deneme kullanımına başladı

Ulusal bayrak taşıyıcı Türk Hava Yolları, koronavirüs salgını sırasında yolcu deneyimini kolaylaştırmak için dijital sağlık cüzdanı uygulamasının denemelerine başladı.

IATA Travel Pass ile “Türk Hava Yolları yolcuları dijital pasaport oluşturabilecek, test ve aşı sertifikalarını alabilecek, rotaları için yeterli şartlara sahip olduklarını doğrulayabilecek ve seyahatleri kolaylaştırmak için test veya aşı sertifikalarını havayolları ve yetkililerle paylaşabilecekler. Taşıyıcıdan 21 Mayıs’ta yapılan açıklamada
Türk Hava Yolları, altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra tüm uçuş ağında seyahat belgesi kontrollerini dijitalleştirmeyi planlıyor ”dedi.

Girişimler, COVID-19 dönemi boyunca belirsizlikleri en aza indirmeyi ve yolcu memnuniyetine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

1933 yılında kurulan Türk Hava Yolları, koronavirüsle ilgili seyahat kısıtlamaları ve ulusal sınırların kapatılması nedeniyle geçen yıl yüzde 71 koltuk doluluk oranıyla 28 milyon yolcuya hizmet verdi.

Taşıyıcı, 127 ülkede 269 uluslararası ve 50 yurt içi olmak üzere dünya çapında 319 noktaya uçan 362 yolcu ve kargo uçağından oluşan bir filoya sahiptir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM