Türkiye’nin olağanüstü hal muhalifliğini susturmayı amaçlıyor

Türkiye’nin olağanüstü hal muhalifliğini susturmayı amaçlıyor

Ana muhalefetteki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 13 Nisan’da yaptığı açıklamada, hükümetin muhalefetin bastırılması amacıyla olağanüstü halini dayatmaya devam ettiğini söyledi.

“Neden olağanüstü halini sürdürüyorsun? Muhalifler için muhalif görüşler dile getirenler için, ”dedi Kılıçdaroğlu, 13 Nisan’da Konya’daki belediye başkanlarına hitaben yaptığı konuşmada.

Sözleri, hükümetin Temmuz 2016 darbe girişiminin hemen ardından, üç aylık bir dönem için ilan ettiği ülkenin olağanüstü halini uzatacağına dair raporlar ortaya çıktı.

Bu arada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “hakaret” suçlamasıyla yargılanabileceği için milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması için Kılıçdaroğlu aleyhindeki davaların bir özetini hazırladı.

CHP genel başkanı, Erdoğan’ın kendilerine karşı yürütülen takibatların özeti hakkında dava açmasını talep ettiğini söyledi.

CHP’nin “bütün vatandaşlara partiye oy verip oy vermediğine saygı duyduğunu” söyledi, ancak CHP’nin göreve geldiğinde Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) yetkililerinin “para aktaramayacakları” ve hesap vermek zorunda kalacaklarını vurguladı. .

Kılıçdaroğlu, CHP’nin birçok belediye başkanının, “teftiş” sonucunda “siyasi baskı” altında olduğunu, bununla birlikte herhangi bir usulsüzlük bulamadığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, AKP’yi her gün kendi hatalarını örtbas etmek için CHP’ye politik retorikle odaklanıyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM