Yangın Kapısı

Yangın Kapısı

Yangın kapıları, çok katlı binalarda, insan trafiğinin yoğun olduğu yapılarda belediye yönetmeliğine göre bulunmak zorundadır. İnsan trafiğinin yoğun olduğu yapılardan kasıt hastaneler, okullar, alışveriş merkezleri, ibadethaneler, fabrikalar ve daha pek çok mekân olabilir. Üstelik bütün bu alanlarda yer alacak kapılar yönetmeliğe uygun tasarlanmalı, her yönüyle denetimlerden geçebilecek şekilde tasarlanıp montajları yapılmalıdır.

Her ne kadar toplum olarak yangın kapılarının hassasiyetinin tam farkında olmasak da bu kapılar bir dekoratif unsur değildir. Öncelikli kullanım amacı tedbirdir. Seller, depremler, yangınlar vs. her zaman insanın başına gelebilir ve bu duruma hazırlıklı olmanın en emin yolu tedbir almaktır. Gerekli şartları sağlayan yangın kapılarıyla sizler de tedbirinizi alabilirsiniz.

Yangın Kapılarının Sahip Olması Gereken Özellikler

Yangın kapısı, bir amaç için kullanılır ve bu amaç, olası bir yangın anında yangın kapısına ulaşıp can güvenliğinin sağlanması şeklinde ifade edilebilir. Dolayısıyla hayati bir önem taşıdığından dolayı yangın endişelerine karşı kapının güvenli olması gerekir.

Güvenli bir yangın kapısı öncelikle doğru materyalden üretilmelidir. Materyalin ısıya ve dumana dayanıklı olması, içeriye duman almayacak şekilde tasarlanması gerekmektedir. Kapının önünde eşik bulunmamalı, insanların bir yangın anında mutlaka rahatlıkla kapıları kullanabilmeleri, zorlanmaları, panik anında bir kazaya, düşmeye, çarpmaya mahal vermemesi gerekir. Hem içten hem de dıştan kapının önü kesinlikle kapatılmamalı, risklere karşı her zaman tedbirli olunmalıdır.

Uzman Yangın Kapısı Üreticisi

Bir yangın çıkış kapısı, mutlaka kaliteli ve güvenli olmalıdır. Tasarımı ve üretimi yönetmeliğe uygun şekilde yapılmalıdır. Bütün bunlar yanında bir de estetik kaygılar gözetilmeli, özellikle oteller, okullar, alışveriş merkezleri gibi alanlarda yangın kapılarının tasarımının ortamın dekorasyonuyla uyumlu şıklıkta olması gerekmektedir.

Isıya, dumana dayanıklı, yönetmeliklere uygun, şık yangın kapıları tasarlayıp üretmek ise alanında profesyonel firmaların yapabileceği bir şeydir. Bu yüzden imalatçı firma seçerken dikkatli olunmalı, işinin ehli kişilerle çalışılmalıdır. Firma, bu alanda yılların bilgi ve birikimiyle hareket etmektedir. Pek çok farklı modelde üretim yapmakta, istediğiniz kapıları sizin için kısa sürede hazırlayıp montajını gerçekleştirmektedir. Bütün bunları da uygun fiyat avantajlarıyla sağlamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM