Yüz Germe Tedavi Yöntemleri

Yüz Germe Tedavi Yöntemleri

            Birçok kişinin cildi birbirinden farklı özelliklere sahip olmasından dolayı kırışıklık ve leke gibi birtakım sorunlar ortaya çıkabiliyor. Özellikle ciltlerin pürüzsüz ve göze hoş gelen bir görünüme sahip olması birçok kişinin ortak hedefi. Cilt konusunda kullanılan yöntemler zaman geçtikçe daha farklı alternatifler sunarak kullanılan bu alternatiflerin cilt bakım konusunda önemli adımlar atılmasını sağlıyor.

            Özellikle yaşa ve diğer etkenlere bağlı olarak ciltte meydana gelen kırışıklıklar birçok kişiyi mutsuz eden etkenler arasında. Ciltteki kırışıklıklar için son yıllarda kullanılan en önemli yöntem ameliyatsız yüz germe yöntemleri olarak biliyor. Ameliyat gibi operasyonlara gerek kalmadığı için anestezi gibi uygulamaların da yapılmaması çok kolay ve konforlu bir şekilde yüz germe işlemleri yapılıyor. Ameliyatsız yüz germe işlemlerinde ciltte kırışıklığa neden olan deri altı yağ tabakalarında meydana gelen azalma bu bölgelerin yağ tabakaları ile beslenmesi sayesinde gideriliyor.

 Rozasea Tedavisi ve Özellikleri

            Ciltte görülen bir diğer önemli sorunlardan birisi de rozasea adı verilen cilt lekeleridir. Kelime anlamı olarak gül tedavisini içeren bur rahatsızlığın ortaya çıkış nedeni genellikle kişilerin kontrolsüz bir şekilde güneş ışınlarına maruz kalmasıdır. Özellikle bahar aylarında güneşin yavaş yavaş kendisini hissettirdiği zamanlar ile kavurucu yaz sıcaklarında rozasea hastalığı belirgin bir şekilde kendisini gösteriyor.

            Rozasea tedavisinde ciltte meydana gelen lekelere neden olan hücrelerin bir bölgede toplanmasına bağlı olarak onların lazer sistemi ile dağılmasını sağlayarak ciltteki lekelerden kurtulmayı hedefleyen bir yöntemdir. Özellikle rozasea tedavisi istanbul ve çevresinde etkin bir şekilde kullanılan yöntemlerin başında geliyor.

 Dual Terapi ve Özellikleri

            Cilt derisi altında biriken yağ tabakası olması gerekenden fazla bir birikime neden olduğunda cilt gözeneklerinden cilt yüzeyine baskı yaparak dışarıdan akne görünümüne sahip oluyor. Bu sıkıntıdan kurtulmak için dual terapi yöntemleri uygulanıyor.

            Dual terapi yöntemlerinde cilt altında bulunan birikmiş fazla yağ tabakaları çekilerek bu bölgelerin boşalması ve boşalmasına bağlı olarak da cilt altındaki gözeneklerin rahatlaması sağlanıyor. Böylelikle akne görünümleri yok olarak kişilerin daha sağlıklı ciltlere kavuşmaları sağlanıyor. Gelişmiş yöntemlerin kullanılması ile cilt bakımı konusunda teknolojik olarak oldukça ileri gidilmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM