2018 Troia Yılı Etkinlikleri Başladı

2018 Troia Yılı Etkinlikleri Başladı

ÇANAKKALE Belediyesi’nin ‘2018 Troia Yılı’ etkinlikleri, ‘Bir Zamanlar Troia’ isimli fotoğraf sergisi ile başladı.

Bir alışveriş merkezinde düzenlenen Troia fotoğraflarından oluşan ‘Bir Zamanlar Troia’ isimli fotoğraf sergisinin açılışına Çanakkale Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan, CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, Troia Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem Arslan ve belediye meclis üyelerinin yanı sıra çok sayıda kentli katıldı.

Sergi açılışında konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, uzun yıllardan bu yana Troia Antik Kentini anlatmak ve tanıtmak amacı ile mücadele ettiklerini söyledi. Çanakkale Belediyesi’nin her alanda Troia’yı ön plana çıkarmak amacı ile çalışmalar yürüttüğünü belirten Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, şunları söyledi:

“Troy filmindeki atın kordona getirilmesi ile birlikte çalışmalar aralıklarla devam etti. Troia Dostları vardı, hep Troia öne çıkartmaya çalışıldı, çalıştık. Bu yörenin kültürel mirasının ön plana çıkartılabilmesi için sivil insanlarımız bunun mücadelesini verdiler. Fuarlara katıldığımızda Troia ilgili görseller sunuyorduk, aklımız erdiğince imkanlarımız oldukça bunu yaptık. Çanakkale Belediyesi 2018 yılı boyunca düzenleyeceği etkinlikler ile Troia’nın tanıtımına katkı sağlayacak Bu yıl için etkinlikler düzenlenmesi noktasında bizlerde Belediye olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Çeşitli sergilerimiz ve etkinliklerimiz olacak. Bu yılın iyi geçmesi, bölgemizin tanıtımı için gayret edeceğiz.”

Sergiyi gezen Başkan Gökhan’a, Troia Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem Arslan, fotoğraflar ve o dönemde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM