Acılı Annenin Feryadı Yürekleri Dağladı

Acılı Annenin Feryadı Yürekleri Dağladı


Öz babaları tarafından canice katledilen iki güzel bebeğin anneleri Dilek Yardım’ın, bebekleri Miray ve Hira’nın cenazesindeki hali görenlerin yüreklerini dağladı.

kredibanka.net / Haber Merkezi

Eşiyle boşanan Dilek Yardım, biri 2 diğeri ise 4 yaşındaki kızlarının acısıyla yıkıldı. Boşandığı eşi tarafından canice öldürülen kızlarını bu gün toplağa veren Dilek Yardım, uzun süre kızlarının küçük tabutlarına sarılarak göz yaşı döktü.

Öz babalarının canice öldürdüğü 4 yaşındaki Elif Mina ile 2 yaşındaki Miray Hira’nın için Sancaktepe Yenidoğan’daki Hz Ali Camii’ne cenaze töreni düzenlendi. Düzenlenen cenaze töreninde küçük yavruların annesi Dilek Yardım, büyük acı yaşadı.

Daha önce ailesine karşı sergilediği kötü davranışlar nedeniyle uzaklaştırma kararı alınan baba Ali Yardım, bu karara rağmen haftada bir gün çocuklarını görebiliyordu. Yine ziyaret gününde çocuklarını alan Ali Yardım, anneyi arayarak çocuklarıyla hasret gideremediğini bir gün daha onda kalmalarını istediğini söyledi. Anne Dilek Yardım ise yine tartışma çıkmaması için bu teklifi kabul etti. Bir babanın öz çocuklarını pompalı tüfekle vurarak öldürebileceğini hiç düşünmemişti. O gece cani baba Ali Yardım, Dilek Yardım’ı telefonla arayarak çocuklarını öldürdüm dedi ve tüfeği kendi kafasına dayıyarak tediğe bastı. Anne Dilek Yardım neye uğradığını şaşırdı. Hızla kızlarının bulunduğu eve gittiğinde ise o korkunç manzarayla karşılaştı.

Elif Mina ve Miray Hira’nın cansız bedenlerini taşıyan cenaze arabası öğle vaktinde cenaze namazının kılınacağı camiye getirildi. Acılı anne Dilek Yardım bebeklerinin tabutlarını tek tek kendisi taşıdı. Annenin o an ağzından dökülen sözler ise duyanları kahretti. Anne “Yavaş olun. N’olur yavaş olun, kızlarımı acıtmayın” diye feryat ediyordu. Musalla taşına konan tabutlara ise uzun süre sarılarak göz yaşı döktü.

Acılı anne Dilek Yardım cenazeye gelen akrabalarına ve tanıdıklarına da sitem dolu sözlerle karşılık verdi. Kendisini avutmaya çalışan yakınlarına, “Hiç biriniz bana yaklaşmayın. Ben tek tek hepinizin kapısına geldim. Kapıyı suratıma kapattınız. Hepinize tek tek derdimi anlattım, yardım istedim, bu adamın bize yaptıklarını anlattım, umursamadınız. Sizlere yalvardım böyle olmasın diye size tek tek yalvardım. Hiç biriniz beni dinlemediniz. Sen de dede sende dokunma bana. Bana dedelik yapmadın. Bana sahip çıkmadınız. Şimdi defolun burdan.” şeklinde sitem etti.

Acılı anne Dilek Yardım yavrularını son yolculuklarına ön ön saftan uğurladı. Cenaze namazı kılınırken yavrularına en yakın duran yine oydu. Cenaze namazı kılınmadan önce bir yaprak gibi titreyen ellerinde, minik bebeklerinden arda kalan emzikler vardı. Dilek Yardım bu emzikleri öpe koklaya kendini avutmaya çalıştı. Acılı anne namazın ardından yavrularının tabutlarını kucağında defnetmeye götürdü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM