Teröristlere Ait Depolar Etkisiz Hale Getirildi

Teröristlere Ait Depolar Etkisiz Hale Getirildi

Erzincan’a bağlı Refahiye ilçesinde terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar neticesinde bölücü terör örgütüne ait olduğu tespit edilen sığınak ve depolar ele geçirildi.

kredibanka.net / Haber Merkezi

Erzincan’a bağlı Refahiye ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlar hız kesmeden sürüyor. Bu kapsamda yapılan son operasyonda 2 sığınak ve 4 depo ele geçirildi. Ele geçirilen depolarda bir çok yaşam ve ilk yardım malzemesi bulundu.

Erzincan Valiliğince yapılan bilgilendirme, “Erzincan ilimizde sürmekte olan kış operasyonları kapsamında Refahiye ilçesi Söğütlü köyü kırsal kesiminde 2 Ocak 2018 tarihinde yapılan arama tarama faaliyetinde Bölücü Terör Örgütü mensuplarına ait 1 adet 8 kişilik sığınak bulundu. Bulunan bu sığınaktaki ilk yardım ve yaşam malzemeleri imha edildi. 3 Ocak 2018 tarihinde ise Refahiye ilçesi Alacaatlı köyü kırsal kesimindeki Kurtlu Tepe mevkiinde yapılan arama tarama faaliyeti neticesinde, içerisinde yaşam ve ilk yardım malzemelerinin bulunduğu 6 kişilik bir başka sığınak imha edildi. 4 Ocak 2018 tarihinde ise Refahiye ilçesi, Alacaatlı Yaylası, İşilor Deresi mevkiinde yapılan arama tarama faaliyetinde, Bölücü Terör Örgütü mensuplarına ait 4 adet depo içerisinde ele geçirilen muhtelif gıda, giyim, ilk yardım ve yaşam malzemesi imha edildi” şeklinde.

Bilgilendirmede, “Son 3 gün içerisinde bulunan 2 adet sığınak ve 4 depoda; 1 adet kuzineli soba, muhtelif yaşam ve ilk yardım malzemesi, 9 adet 12 kilogramlık tüp, 7 adet piknik tüpü, 1 adet üçlü set üstü ocak, 1 adet tüplü sac, 4 adet büyük, 4 adet küçük akü, 7 çift mekap ayakkabı, 20 metre urgan halat, 6 adet el lambası, 15 kilogram tulum peyniri, 20 kilogram un, 5 kilogram toz şeker, 17 kilogram makarna, 5 kilogram pirinç, 1 kilogram kuru fasulye, 35 adet 820 gramlık bezelye konservesi, 28 kilogram çeşitli konserve, 33 paket üçü bir arada kahve, 1,5 kilogram pul biber, 10 paket hamur mayası, çok sayıda ilaç, enjektör ve ilk yardım malzemesi ile çok sayıda tava, tabak, tencere, çatal, kaşık vb. mutfak malzemesi, bol miktarda temizlik malzemesi, 81 adet büyük ve küçük tip kalem pil, çok sayıda giyecek ve iç çamaşırı, battaniye, hasır, kilim, vb. yaşam, temizlik ve ilk yardım malzemesi olmak üzere toplam 127 kalem malzeme ele geçirildi. Vatandaşların huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması amacıyla Erzincan’da terör unsurlarının bulunmasına yönelik çalışmaların azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir.” sözlerine yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
depo erzincan terörist

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM