Amazon’un iRobot anlaşmasının AB antitröst vetosuyla karşı karşıya

Amazon’un iRobot anlaşmasının AB antitröst vetosuyla karşı karşıya

Amazon (AMZN.O), yeni sekme açarRobot süpürge üreticisi iRobot’un (IRBT.O) 1,4 milyar dolara satın alınması, yeni sekme açarCuma günü konuyla ilgili bilgi sahibi üç kişi, uygulayıcıların Büyük Teknoloji anlaşmaları üzerindeki incelemelerini artırması nedeniyle AB antitröst düzenleyicileri tarafından bloke edileceğini söyledi.

ABD’li çevrimiçi perakende devi, geçen hafta Avrupa Komisyonu’nun, anlaşmanın robot elektrikli süpürge pazarındaki rekabeti kısıtlayabileceği yönündeki uyarısına karşı çıkarak bu tür endişelere çözüm sunmayı reddetti. Anlaşmaya 14 Şubat’a kadar karar vermesi planlanan Komisyon ve Amazon yorum yapmaktan kaçındı. Düzenleyicinin ana endişesi, Amazon’un iRobot’un çevrimiçi pazarındaki rakiplerini, özellikle de Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya’yı engelleyebileceğiydi.

Bunlar, Dijital Piyasalar Yasası olarak bilinen yeni yürürlüğe giren AB teknoloji kurallarıyla ele alınabilecek olsa da Komisyon, uzun uygulama süreci ve yeni mevzuata mahkemede itiraz edilmemiş olmasının, anlaşmayı şimdi engellemenin daha iyi olduğu anlamına geldiğini düşünüyor. dedi insanlardan biri.

Veto, yeşil ışık karşılığında muhtemelen büyük çözüm talep edecek olan AB antitröst uygulayıcıları ile çevrimiçi rakipleri için gelecekteki Amazon satın almaları için çıtayı yükseltecektir. iRobot hisseleri geç ticarette %30 düştü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM