Bankacılık İşlemleri İçin SIM Kart Bloke Kaldırma

Bankacılık İşlemleri İçin SIM Kart Bloke Kaldırma

Sim kart değiştirme operatörlerin sunduğu avantajlı kampanyalar nedeniyle her müşteri tarafından yapılan bir işlem olmuştur. Özellikle de son dönemlerde hattını taşıyanlara sunulan avantajlı paketler nedeniyle telefon numarası değiştirilmeden operatör ve sim kart değiştirilebilmektedir. Sim kart değiştirildikten sonra müşterilerin en çok uğraştıkları konu bankacılık işlemlerini rahat ve hızlı bir şekilde yapabildikleri mobil bankacılık uygulamasının güvenlik nedeniyle kapatılmasıdır. Bu bankaların müşteri güvenliği açısından operatörlerle ortak çalışması neticesinde gerçekleşen, müşterinin teyidi sonrası aktif hale gelen geçici süreli sim kart bloke işlemidir. Sim kart değiştirdim bankacılık işlemi yapamıyorum diye düşünen kişiler için en hızlı sim kart bloke kaldırma yöntemlerini yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Akıllı telefonların kullanımının yaygınlaşmasıyla şubelere gitmeden hızlı ve rahat işlem yapma imkanı sunması nedeniyle mobil bankacılık uygulamaları müşteriler için büyük rahatlıktır. Bu nedenle sim kart değişikliğinde mobil bankacılık uygulamasının kapatılması çoğu kişinin zor zamanlar geçirmesine neden olan bir durumdur. Çok sık sim kart değiştiren müşteriler buna alışmış ve hızlı bir şekilde çözüm bulabilirler. Ancak sim kart değiştirmeyi sevmeyen kişiler bu durumdan çok da hoşnut olmayabilirler. Örneğin daha hızlı internet bağlantısı sağlayan 4.5 G sim kart geliştirmesinin kullanılmaya başlanmasıyla bir çok müşteri sim kart değiştirmek durumunda kalmış ve bankacılık işlemleri için sim kart bloke problemiyle karşılaşmıştır.

Yeni sim kartı almış ve bankacılık işlemi yapamayanlar için tüm bankalarda ortak sim kart bloke kaldırma yöntemleri aşağıdaki şekildedir.

Sim kart bloke kaldırma işlemi için tercih edilecek en hızlı yöntem bankaların çağrı merkezini aramaktır. Çağrı merkezi aranarak müşteri temsilcisi yardımı ile sim kart blokesi kaldırılır. Bu işlemde dikkat edilmesi gereken, müşteri temsilcisi güvenlik adımı uygulamasıdır. Bunun uygulamada; TC. Kimlik numarası, anne kızlık soyadının bazı harfleri, doğum tarihi ve doğum yeri gibi bazı güvenlik sorularına cevap verilmesi istenecektir. Bu nedenle şahsen aranması uygun olur.

Sim kart bloke kaldırma için kullanılabilecek diğer yöntem banka ATM’leridir. Bunun için banka kartı ile ATM’ye giriş yaptıktan sonra işlemler menüsü altında yer alan mobil şube işlemlerinden sim kartı aktifleştirme işlemi yapılarak sim kart blokesi kaldırılır. Bu işlem için birçok bölgede yaygın bir şekilde bulunan ATM’lerin kullanılması şubelere nazaran daha hızlıdır.

Sim kart bloke kaldırma için kullanılacak diğer yöntem ise banka şubeleridir. Bunun için uygun banka şubesine giderek müşteri temsilcisi yardımı ile sim kart blokesi kaldırılır. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için güvenlik açışınsan şahsen başvuru yapılması gerekmektedir. Bu diğer yöntemlere göre daha zaman alıcı ve zahmetli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM