Birleşik Arap Emirliklerinden Ülkemize 5 Milyar Dolar Yatırım

Birleşik Arap Emirliklerinden Ülkemize 5 Milyar Dolar Yatırım

Daha önce farklı ülkelerle milyon dolarlık yatırım anlaşmaları yapan İma Grup, bu kez bir ilke ve tarihi bir başarıya imza attı.

İMA Grup daha önce de çeşitli ülkelerle Türkiye’de yatırım yapmaları adına bir takım anlaşmalar imzalamış, bu imzalar sonucunda ülkemize 780 milyon dolarlık bir yatırım fonu sağlamıştı. İMA Grup’un son başarısı ise tüm dünya tarafıdan konuşulan bir anlaşma oldu. İMA Grup, Birleşik Arap Emirliklerinden KMK Investment ile muazzam bir anlaşmaya vardı. Anlaşmaya göre, KMK Investment, Türkiye’de yapılacak yatırımlarda harcanmak üzere 5 milyar dolarlık bir fon sağlayacak.

Anlaşma, İMA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Derya Bağcı ile KMK Investment Yürütme Direktörü Dr. Omar Ibrahim Khader tarafından imzalandı. İmza töreninde konuşan Derya Bağcı, “Her iyi fikir yatırıma değer” sloganıyla yola koyulduklarını aktararak, sektör ayrımı yapmadan ülkemizde ilerisi için başarılı olacağını düşündükleri tüm projelere destek vereceklerinden bahsetti. Bağcı, bu kapsamda, eğitim, sağlık, enerji, inşaat gibi sektörlerin yer alabileceği vurgularken, “Genç ve dinamik nüfusu, aktif sermayesi ve geniş yatırım yelpazesi ile yenilikçi, karlı ve fark yaratan projelere imkan sağlayan Türkiye, grubumuz için ortaklık yapabileceğimiz projeler bakımından adeta bulunmaz bir ülke” dedi.

Bağcı, aslında ülkemizde oldukça parlak fikirlerin, ve geleceği çok açık projelerin olduğunu ancak bu projelerin finansal kaynak bulmakta yaşanan zorluklar nedeniyle hayata geçirilemediğinden dem vurdu. Finansal kaynak olarak ülkemizde ilk akla gelen kurumların bankalar olduğunu vurgulayan Bağcı, yatırımcıların yüksek faizli ve kısa vadeli kredilerle, uzun vadeli yatırımları finanse etmek konusunda zorlandıklarını dile getirdi.

İMA Grup’un dünyanın önemli coğrafyalarında toplam 780 milyon euro tutarında çeşitli sektörlerde fon yönettiğinin altını çizen Bağcı, yatırım desteğine ihtiyaç duyan, vizyon sahibi girişimcilerin ve şirketlerin projelerine ortak olarak iyi fikirlerin hayata geçirilmesine yardımcı olduklarını aktardı. Bağcı, “Projelerin potansiyelleri olduğu kadar risklerini de paylaşıyoruz. Ayın zamanda ülke ekonomisine katkıda bulunuyoruz” dedi.

Birlikte çalışacakları firmalarla her yönden dayanışma içerisinde olacaklarını söyleyen Bağcı, sadece parayı verip kenara çekilmek değil, bunca yıldır yaptığımız işlerle kazandığımız global tecrübelerle de çalışacağımız firmaların yanındayız dedi.

Bağcı, ayrıca Türkiye’de bir Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı kurmak için Sermaye PiyasasıKurulu’na başvuruda bulundukları bilgisini verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM