Bitcoin Google Trends Verilerini Alt Üst Etti

Bitcoin Google Trends Verilerini Alt Üst Etti

Sanal para birimi Bitcoin çılgınlığı tüm hızıyla devam ediyor. Dünya genelinde Google arama moturu verilerine göre altından daha çok arandığı ve altın alımlarının Bitcoin piyasasına göre düşüşe geçtiği gözlemlendi.

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google’da Altın satın alma sorgusundan daha çok Bitcoini satın al sorgulandı. Google aranma hacmine göre trendleri gösterden Google Trends grafiklerinde bitcoin arama derinliğinin yükselişe geçtigini söyleyebiliriz.

Google Trends verileri dünya genelinde Bitcoin çılgınlığının her geçen gün daha fazla arttığını söylemek mümkün. Londra merkezli altın ve gümüş ticaret platformu olan BullionVault isimli şirketin verilerine göre , Ekim ayında altına gösterilen ilgi alıcılar tarafında yüzde 10’luk düşüş yaşanırken satıcılık tarafından ise yüzde 27’lik gibi büyük düşüş raporlandı.

Japonya da uygun bir ödeme şekli olarak kabul edilmesinin ardından Bitcoin, yavaş yavaş hisse senedi, değerli metaller ve hatta fiyat etiketlerine eklenmek için bir alternatif haline gelmeye başladı. Bitcoinin son zamanlardaki artışını Japon ve Güney Koreli yatırımcıların yüksek talebine bağlamak mümkün.

Bitcoin, “SegWit2x” güncellemesinin iptali ile 7776 dolara tırmandı. Söz konuşu işlemin, sanal parayı iki ayrı birime bölmesinden endişe ediliyordu.

Bitcoin, “SegWit2x” adlı güncellemenin “şimdilik” iptal edildiğinin açıklanmasının ardından 7400 dolar seviyelerinden 7776 dolara tırmandı. Sert yükselişin ardından kazançlarını geri veren Bitcoin, saat 22:50’de 7351 dolardan işlem gördü.

BloombergHT’nin haberine göre Kasım ayı ortalarında yapılması planlanan güncelleme, Bitcoin topluluğu tarafından daha fazla destek görene dek iptal edildi.

Söz konusu güncellemenin, sanal paranın aynı adlı iki ayrı birime bölünmesine neden olacağı eleştirileri yapılıyordu. Geliştiriciler ise, SegWit2x ile dijital para aktarımında hız ve maliyet iyileştirmesi olacağını söylüyor. Söz konusu işlem “çatallanma” olarak adlandırılıyor.

Kredi Banka editöryal ekibi olarak sevgili okuyucularımıza soruyoruz, Peki sizce ileride Bitcoin dünya genelinde kullanılan tek para birimi olma potansiyeline sahip mi?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM