Bitcoin Değeri Hızla Düşmeye Devam Ediyor

Bitcoin Değeri Hızla Düşmeye Devam Ediyor

Dijital para Bitcoin piyasası oldukça hareketli günler yaşıyor geçtiğimiz hafta rekor seviyeye ulaşan Bitcoin fiyatı yükselişin ardından başlayan düşüş dur durak bilmiyor 4 gündür düşmeye devam eden bitcoin 1000 bin dolardan fazla değer kaybetti. Bitcoin dolar bazında değeri hızla düşmeye devam ediyor.

Bölünme tartışmaları yaşanılan bitcoin geçtiğimiz hafta çarşamba günü akşamı tarihi rekor ile zirve yapmasının ardından hızlı gerileme yaşanmaya devam ediyor.

7 Bin 817 Dolar Seviyesinden  6 Bin 734 Seviyesine Geriledi

Bitcoin tarihi yükselişle geçen çarşamba akşamı 1 bitcoin değeri 7 bin 817 dolar seviyesine kadar yükselirken, bugün akşam saatlerinde 15:00 civarında kripto sanal paranın dolar bazında değeri 6 bin 734 dolara kadar geriledi. Sanal para Bitcoin 44 saatte 1000 dolardan fazla değer kaybetmiş oldu.

Kasım ayının başlarında başlayan kapasite konusu ile ilgili olarak yeni bir çatallanma (bölünme) konusuyla gündeme gelen Bitcoin yetkililerinin ertelendiğini duyurmasıyla tavan yapmıştı.

Bitcoin Geliştiricilerinden Yeni Uygulama

Bitcoin, geliştiriciler tarafından yaklaşık olarak 16 Kasım’da uygulamaya konacağı belirtilen “SegWit2x” isimli güncelleme riski ortadan kalkmıştı.

SegWit2x isimli güncellemenin iptal edildiğinin açıklaması sonrasında Bitcoin piyasında yeni rekorlar gelmişti.

Bitcoin geliştiricileri tarafından uygulanmak istenen SegWit2x güncellemesi, Dijital para Bitcoin’in 2 ayrı birime bölünmesine neden olacaktı. Uygulanmak istenen güncelleme ile Bitcoin aktarımında hız ve maliyet değişecek ve bu durumda bitcoin’de önemli bir düşüş riskini beraberinde getiriyordu.

Bitcoin‘in yakında yerini alacağını söyleyen ve Ağustos ayında tanıştığımız Bitcoin Cash‘in geliştiricileri, hatrı sayılır bir topluluğu da arkasına almış bir şekilde geliyor. Bitcoin‘deki sert düşüşün doğrudan nedeni olarak görülen Bitcoin CashBitcoin‘in aksine çok ciddi bir yükseliş yakaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM