Garanti Bankası Dünya Deviyle Kredi İşbirliği Yaptı

Garanti Bankası Dünya Deviyle Kredi İşbirliği Yaptı

Garanti Bankası ve ICBC Turkey Bank öncülüğünde dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan ICBC Çin bankası ile 3 yıl vadeli olmak üzere 250 milyon dolarlık anlaşma imzalanarak ilk defa kredi iş birliği yapıldı.

Garanti Bankası Genel Müdür Vekili Gökhan Erün ve ICBC Turkey yönetim kurulu Başkanı Xu Keen ve diğer yetkililerin katılımıyla gerçekleşen  kredi anlaşmasına yönelik toplantı İstanbul’da gerçekleşti.

Anlaşma, Garanti’nin, ICBC ile gerçekleştirdiği ilk karşılıklı kredi iş birliği oldu. Banka, söz konusu krediyi, genel kurumsal faaliyetler ve dış ticaretin finansmanında kullanacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Bankası Genel Müdür Vekili Erün, Çin Eximbank ve Sinosure ile gerçekleştirdikleri anlaşmaların ardından dünyanın en büyük bankası ICBC ile de iş birliği yapmaktan mutluluk duyduklarını bildirdi.

Erün, Garanti’nin uluslararası finans çevrelerinde inşa ettiği güven ve istikrar sayesinde ekonomiye katkı sağlayacakları yeni bir iş birliğine daha imza attıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Garanti Bankası’nın uluslararası finans çevrelerinde inşa ettiği güven ve istikrar sayesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağımız yeni bir iş birliğine daha imza atmak bize gurur veriyor. İlişkilerimizi güçlendirmek ve müşterilerimize daha özel çözümler sunmak üzere uluslararası bankalarla olan işbirliğimizi artırmaya devam edeceğiz.”

ICBC Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Xu Keen de bu başarılı işlemin, ICBC olarak Türkiye’de bankacılık sistemine ve Garanti Bankası’na olan güvenin bir göstergesi olduğunu ve iki banka arasındaki bankacılık faaliyetlerinin gelecek dönemde gelişeceğine ve katma değer yaratmaya devam edeceğine inandığını bildirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM