Can Atalay kimdir

Can Atalay kimdir

Can Atalay Türkiye televizyonlarının en tanıdık siyasi simalarından biridir. Kendisi şuanda Türkiye İşçi Partisi üyesidir. Can Atalay özellikle hükümet karşıtı yaptığı sert eleştileri ile tanınıyor.

Bu yönde zaman zaman çeşitli tv kanallarından hükümetin pek çok hatalarının olduğunu ve bu nedenle halkın sorunlarıyla ilgilenmediği tarzından birçok toplumlar sorunlara eğilen bir isimdir.

Bu bakımdan Can Atalay kimdir merak ediliyor. Atalay en son Kahramanmaraş depremindeki eleştirisi ile akıllarda yer almıştır. Atalay 1976 senesinde İstanbul ilimizde dünyaya geldi. Annesi bankacı olup babası muhasebeciydi.

Hayatı

Can Atalay İstanbul doğumlu olduğundan hayatının büyük bir kısmını bu ilden geçirmektedir. Bugün halen söz konusu şehirde yer almaktadır. Can Atalay aktif siyasete ise henüz genç yaşlardab itibaren girmiştir.

Türkiye İşçi Partisi Amasya İl Başkanıyken 1971 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybeden Şerafettin Atalay’ın öz yeğenidir. Bu nedenle Şeraffettin olan ilk adını ise doğrudan amcasının adından almıştır.

Can Atalay daha çok toplumsal sorunlara eğilmiştir. Bu kapsamda halkın geçim sorunlarını dile getirmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi üzerinden yaptığı hararetli konuşmalarıyla bilinen en önemli milletvekilleri arasında yer almaktadır.

Can Atalay Neden Cezaevinde?

Can Atalay şuanda İstanbul Silivri bölgesinde yer alan ünlü Silivri cezaevinde yer alıyor. Atalay Gezi Eylemleri davasında Türkiye Cumhuriyetini ortadan kaldırmaya yönelik eylemler gerçektirmesi ve yönlendirme yapması gibi suçlar sebebiyle hakkında önce göz altı kararı alınmış daha sonrasında ise ilgili mahkeme tarafından tutuklanmasına karar verilmiştir. Toplamda 18 yıl hapsine karar verilen ünlü siyasetçi 2022 Nisan döneminden buyana söz konusu cezaevinde cezasını çekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM