Çiğdem Karaaslan, Gaziantep’e hayran kaldı

Çiğdem Karaaslan, Gaziantep’e hayran kaldı

GAZİANTEP Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in konuğu olarak kente gelen AK Parti Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, hafta sonunu Büyükşehir Belediyesi’nin projelerini inceleyerek geçirdi.

Gaziantep kültürünün buram buram koktuğu tarihi çarşıları, hanları, hamamları gezen Karaaslan, kentin doğal dokusuna hayran kaldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Sudan Cumhurbaşkanı Ömer Hasan El-Beşiri tarafından hediye edilen 4 aslanın Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde düzenlenen tanıtım programına da katılan Karaaslan, programın sonunda hayvanat bahçesini gezdi. Karaaslan, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin’le şehri dolaşırken, kültürel çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Kent merkezindeki, tarihi ve turistik mekanlardan oldukça etkilenen Karaaslan, Antep kalesinin çevresindeki tarihi atmosferi çok beğendi. Karaaslan, Bakırcılar Çarşısı Sedef Kakma İşlemeciliği kursunda kursiyerlerin çalışmalarını yakından gördü. Tarihi Bakırcılar Çarşısı, Hamam Müzesi, Mutfak Müzesi, Zeugma Müzesi, Gaziantep Sanat Merkezine giden Karaaslan, Gaziantep’i ‘Tarihiyle Kültürüyle Yoğrulan Şehir’ olarak tanımladı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Belediye Başkanı Fatma Şahin’in daveti üzerine Gaziantep’e geldiğini belirterek, “Kısa bir Gaziantep turuyla şehri yakından gördük. Gaziantep anlatıldığından daha da öte bir şehir. Şehrin her köşesi tarihi mekanlara dönüştürülmüş. Bir şehrin ana damarları kültürle birlikte yoğrulduğunda ortaya nelerin çıktığını Gaziantep’te gördüm” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise “Bize ait bütün değerleri nasıl yaşattığımızı gösteren yerel bir yönetim anlayışımız ve duruşumuz var. Bu bakımdan kültür bir şehrin kimliğidir. Çarşılarımız, hanlarımız, hamamlarımız görülmeye değer. Burada tarih, bizlere, ‘Benim kimliğim var, çok kıymetli buna sahip çıkın. Bu emaneti koruyarak kullanın. Çocuklarımız torunlarımız bu güzellikleri görsün’ diyor” diye konuştu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Kent Konseyi üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi, görüş alışverişinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM