Gündemi Meşgul Eden Belgeler Hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı Devrede

Gündemi Meşgul Eden Belgeler Hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı Devrede

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında bir takım iddialar ortaya atmıştı. Bu gün yaşanan gelişmeler üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı Kılıçdaroğlu’ndan belgeleri teslim etmesini istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyaset gündemine bomba gibi düşen bir takım iddialar ortaya attı. Kılıçdaroğlunun iddialarına göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurt dışında kurulan bir paravan şirkete, aile bireyleri aracılığı ile para gönderdiği ileri sürülüyordu. Söz konusu şirket olan BELLWAY LTD bu gün yaptığı açıklamayla iddiaları yalanladı.

Yalanlama söz konusu şirketten önce zaten Adalet ve Kalkınma partisi yetkilileri ve Bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisinden de gelmişti. Hatta Erdoğan, iddiaların ispatlanması durumunda makamını bırakacağını dahi söylemişti. İşte siyaset gündemini günlerdir meşgul eden bu iddialara bir yanıt da konunun bizzat muhatabı olan BELLWAY LTD şirketinden geldi. Şirket söz konusu iddiaları reddederek belgelerin doğru olmadığını ileri sürdü.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından ise Cumhuriyet Başsavcılığı devreye girerek, Kılıçdaroğlu’ndan belgeleri teslim etmesini istedi. Kılıçdaroğlu Adalet ve Kalkınma Partisi yetkililerinin tüm çağrılarına rağmen ne basına ne de savcılığa bu belgeleri teslim etmeyerek zaten elindeki belgelerin doğruluğu hakkında kamuoyunda bir şüphe uyandırmıştı. Olayın muhatabı olan şirket, BELLWAY LTD de böyle bir açıklama yapınca Cumhuriyet Başsavcılığı da konuya kayıtsız kalmadı ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne bir kurye yollayarak belgelerin kendilerine teslim edilmesini istedi ve olayla alakalı soruşturma başlattı.

Konuyla alakalı Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada” 28 kasım günü Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi grubunda partililere seslendiği sırada, Bellway LTD isimli, yurt dışında faaliyet gösteren bir şirketten bahsetmiş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu şirkete aile üyeleri vasıtasıyla kanun dışı yollardan para aktardığı hususunda iddialarda bulunmuştur. Ayrıca bu konu ile alakalı bazı belgelerin de ellerinde bulunduğunu ifade etmiştir. Söz konusu şirket yetkilileri taradından yapılan açıklamada, iddiaların asılsız olduğu ve belgelerin de gerçek olmadığı ifade edilmiştir. Bunun üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Cumhuriyet Halk Partisi Merkezine ilettiği yazılı talimatta belgelerin teslim edilmesini istemiştir.” dendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM