İhalelere karşı önlemler

İhalelere karşı önlemler

Maliye Bakanlığı, hizmet sağlayıcılar tarafından gerçekleştirilen kredilere ilişkin kusurlu düzenlemelere karşı bir engel oluşturmaya çalışıyor; bu düzenlemelerin verimsizliği, menkul kıymetleştirme iş planlarını havaya uçurma tehlikesi yaratıyor.

Bu, mahkeme dışı mekanizma yoluyla düzenlemeleri artıracak, korunmasız haneleri koruyacak ve aynı zamanda fonlar tarafından oluşturulacak kredi şirketlerinden gelen batık kredilerin yeniden finansmanı olasılığını sağlayacak önlemleri getiren bir torba yasa tasarısı aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Tedbirler, savunmasız hane halkları için yeni bir ana konut açık artırmaları dalgasını önlemeyi ve düzenlemeleri güçlendirmeyi amaçlıyor; bu süreç, “Herkül” devlet planının kredilerini yöneten hizmet sağlayıcıların belirlediği hedefleri raydan çıkarıyor.

Kathimerini, bazı büyük hizmet şirketlerinin, “Herkül” menkul kıymetleştirmeleri için taahhüt ettikleri hedefleri tutturamamaları nedeniyle halihazırda ceza tehdidiyle karşı karşıya olduklarının farkında; buna rağmen bu, devlet tarafından verilen garantinin indirimi anlamına gelmiyor. Bu kredilerin düzenlenmesi sonrasında tahsilatın iyileşmemesi durumunda bu senaryo göz ardı edilemez.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM