Rüyasında ailesinin başına korkunç bir şey geleceğini gördü, sonra onları öldüren patlamayla uyandı

Rüyasında ailesinin başına korkunç bir şey geleceğini gördü, sonra onları öldüren patlamayla uyandı

“Onlar gittiklerine göre artık ne yapabilirim?” Annesini, babasını, erkek kardeşini ve görümcesini kaybeden Muna Habil şöyle konuştu: Beş yeğen ve yeğen de öldü.

KÜDÜS — Acı içinde dizlerinin üzerine düşen Muna Habil, komşuları onu teselli etmeye çalışırken teselli edemedi.

Habil, “Hiç kimsem kalmadı; bütün ailem gitti” diye ağladı. “Onları öldürdüler.”

Annesi, babası, erkek kardeşi ve yengesi, Gazze’nin kuzeyindeki Al Shati mülteci kampındaki bir binada Cumartesi günü yerel saatle sabah 6 civarında (Cuma 23:00 ET) meydana gelen patlamada öldürüldü. Beş çocuğu, yeğenleri ve yeğenleri de öldü.

Habil yan binada uyurken rüyasında başlarına kötü bir şey geleceğini gördüğünü söyledi. Rüyası yaşayan bir kabusa dönüştü.

Uyandığında en az bir işgal edilmiş ev de dahil olmak üzere çok sayıda binanın yıkıldığını gördüğünü söyledi.

NBC News, İsrail Savunma Kuvvetleri’ne ailesinin kaldığı binayı hedef alıp almadıklarını ve eğer öyleyse nedenini sordu.

İsrail, Hamas militanlarının 7 Ekim’de İsrail’e yönelik çok yönlü devasa terör saldırısını başlatmasından bu yana sivillerin kuzey Gazze’yi boşaltmaları konusunda defalarca uyarıda bulundu .

Sonuç olarak, 1 milyondan fazla Filistinli, yani Gazze nüfusunun yarısından biraz azı, İsrail güçlerinin merakla beklenen kara saldırısı öncesinde, hava saldırıları ve bölgenin her yerindeki ağır bombardımanlar nedeniyle güneye doğru ilerledi.

Tanklar ve on binlerce asker sınıra yığıldı, ancak İsrail Savunma Kuvvetleri kuzey Gazze’de hâlâ yüz binlerce Filistinli sivilin bulunduğunu kabul etti ve bu da herhangi bir kara saldırısını zorlaştırabilir.

Bazıları kuzeyi terk etmekte isteksizdi ya da gidemedi; bu emir yardım grupları tarafından eleştirildi ve Birleşmiş Milletler tarafından “imkansız” olarak damgalandı.

Cumartesi günü erken saatlerde Habil’in ailesi için artık çok geçti.

Komşuları başörtüsünü düzeltmesine yardım ettikten sonra bazı kadınlar , Habil’le birlikte yaklaşık 2 mil uzaktaki yakınlardaki bir hastaneye gittiler; burada aile üyelerinin cesetleri götürüldü.

“Onlar gittiklerine göre artık ne yapabilirim?” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM