İran’da Durum Değişmedi Ölü Sayısı Artıyor

İran’da Durum Değişmedi Ölü Sayısı Artıyor

İran ülkesinin Başkenti Tahran ve birçok şehirde sokaklara inen vatandaşlar, dini önder Hamaney aleyhine sloganlar atmaya devam ederken  Bir grup gösterici ile polis arasında şehirlerde çıkan çatışma sonucu çok sayıda kişinin öldüğü belirlendi.

İran hükümeti protestoların sona erdiğini duyurmasına rağmen rejim isyancıları sokaklardan ayrılmıyor. İran’da 28 aralıktan bugüne devam eden olaylarda en az 30 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Dezful’da protestocuların bir polisi kovması toplumsal medya üzerinden yayıldı. Protesto gösterilerinin bir haftadır devam etmiş olduğu iran’da, tahran idaresi eylemlerin sonlandığini duyuru etse de muhalifler dün gece yeniden sokaklara indi. Muhalifler, büyük bir gösterinin gerçekleştiği sanandaj’da can kayıpları bulunduğunu belirtti.

Başkent Tahran’da ‘kahrolsun hamaney, referandum umudumuz’ çarpıcı sözlerı atıldı. şiraz’da polis ve göstericiler içinde çatışma çıktı, trafiği durduran eylemciler ana caddede ateş yaktı.

Huzistan’a bağlı dezful’da yüzlerce insan şov yaptı, bir polisi kovan protestocuların videosu toplumsal medya üzerinde büyük ses getirdi.

Luristan eyaletinde sokağa inenler dini önder ayetullah hamaney aleyhine çarpıcı sözler attı. Türkiye sınırına yakın urumiye’de büyük bir kalabalık fiil gerçekleştirdi. Yeniden aynı bölgedeki kirmanşah’ta da protestolar düzenlendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM