Kripto Para Piyasası Kızışıyor Ethereum Ciddi Tırmanışta

Kripto Para Piyasası Kızışıyor Ethereum Ciddi Tırmanışta

 

Bitcoin ile başlayan kripto para çılgınlığı, Bitcoin’in muazzam yükselişinin ardından diğer para kripto para birimlerine de sıçradı. Özellikle Bitcoin, Ethereum ve Ripple arasında ciddi bir rekabet var. Bitcoin’in inanılmaz yükselişi tüm dünyanın ilgisi kripto paralra çekmiş durumda. Ancak Bitcoin’in artık doygunluk seviyesine ulaştığını düşünen yatırımcılar alternatif yollar aramaya başladı. Bu arayış Ethereum’un rekor kırmasına neden oluyor. Bu sabah Ethereum yatırımcısı güne yine kazançla başladı.

kredibanka.net / Haber Merkezi Ekonomi Masası

Son zamanların en fazla kazandııran yatırım araçları olan kripto paralar tüm dünyanın ilgisini çekiyor. Bu sayede çok ufak yatırımlarla milyar dolar servet edinenler var. Bu denli büyük kazançlar küçüğünden büyüğüne her türlü yatırımcının iştahını kabartıyor. Dünyanın her yerinden yatırımcılar artık paralarını kripto paralara yatırıyor. Bu piyasanın en büyüğü ise herkesin de bildiği gibi Bitcoin. Ancak Bitcoin’in tahtı sallantıda. Alt coin diye tabir edilen Ripple ve Ethereum çok ciddi manada yatırımcı çekmeye başladı.

Alt coin olarak tabir edilen Ripple ve Ethereum’un bu denli yatırımcı çekmesinin sebebi de yine Bitcoin. Yatırımcılar artık Bitcoin piyasasının doyduğuna inanıyorlar. Bu sebepten de şu an fiyatları daha uygun olan Ripple ve Ethereum’a yönelmiş durumdalar.

Ethereum Güne Rekorla Başladı

Yeni yılla birlikte yükseliş trendine giren Ethereum, bu yükselişini bu gün de sürdürdü ve tüm zamanların en yüksek miktarına ulaştı. Şu an 1 Etereum 1001 dolardan işlem görüyor. Bu rakam Tük Lirası bazında ele alındığında ise 3950 TL’ye denk geliyor. Bu da demek oluyor ki Ethereum yatırımcısı kazançlı bir güne merhaba dedi. Ethereum şu an kripto para dünyasında hacimsel manada 3. sırada yer alıyor. Piyasadaki Ethereum’ların toplam değeri 98 milyar dolara ulaştı.

Ethereum Nedir

Bitcoin bir para birimi ve ödeme işlemlerinin yapılabileceği bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin ile Etereum arasındaki en basit fark, Ethereum ile de ödeme alan firmalar ve uygulamalar olsa da temel manada bakıldığında Ethereum bazı projelerin para toplama aracı olarak doğmuş olması. Etereum şu an hacimsel manada Bircoin’in yanından bile geçemiyor. Ancak değer artışına bakıldığında Bitcoin’den üstün konumda.

En Çok Değer Kazanan Kripto Para Hangisi

Kısa vadede bakıldığında en çok değer kazanan kripto para birimi alanında liderlik koltuğunda Ripple oturuyor. Son bir ayda tam 14,5 kat değer kazandı. İki gün önce 2,78 dolar seviyesinden işlem gören Ripple bu güne 3,65 dolar seviyesinden merhaba dedi. Yani Ripple yatırımcısı iki günde yüzde 30 civarında para kazandı. Hiç bir yatırım aracından bu denli para kazanmak mümkün değil.

Neden Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapılır

Kripto para birimlerine olan yoğun ilgi çok kısa zamanlarda, inanılmaz kar elde etmenizi sağlıyor. Ripple örneğinde olduğu gibi sadece 2 günde bile yüzde 30 kar elde etmenin mümkün olduğu başka bir platform yok. Dünya üzerinde hiç bir yatırım aracı bu kadar kısa sürelerde bu denli yüksek oranlarda kar elde etmenize olanak sağlamaz. Piyasada bulunan Ripple’ların büyük kısmını elinde bulunduran şirket yöneticileri, 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde çoktan dünyanın en zengin insanları arasına girdiler bile. Ripple şu an için düşük fiyatı ile en çok ilgi gören kripto para birimleri arasında. Kısa vadede en çok değer artışı yaşayan ve en çok kazandıran para birimi de yine Ripple

Hangi Kripto Para Birimine Yatırım Yapılmalı

Son zamanlarda neredeyse tüm ekonomi haberleri kripto para birimleri üzerine. Bunun nedeni bu dünyaya olan yoğun ilgi ve kısa vadede elde edilen yüksek kazançlar. Peki hangi kripto para birimine yatırım yapılmalı ? Bitcoin’in ilk çıktığı zamanlarda ona güvenenlerin bir çoğu günümüzde milyarder oldular. Çok küçük paralarla yapılan küçük yatırımlar şu an dev bir servet haline geldi. Ancak uzmanlara göre Bitcoin’in 15,388 dolarlık fiyatı ve gösterilen inanılmaz ilgi nedeniyle Bitcoin piyasası artık doygunluk seviyesine ulaşmış durumda. Bu yüzden yeni yatırımcılar için alternatif kripto paralara yönelmek daha mantıklı. Bu konuda karşımıza en güçlü alternatifler olarak Ripple ve Ethereum çıkıyor. Bu gün 1 Etereum alamak için ödemeniz gereken para 1001 dolar, 1 Ripple için ise 3,65 dolar. Kripto para piyasasına yeni girecek olan küçük yatırımcılar için en iyi alternatif olarak Ripple bir adım öne çıkıyor.

Neden Ripple Almalı

Ripple’ın son bir aylık değer grafiğine bakıldığında, yalnızca 1 aylık dönemde 14,5 kat değer kazandığı görülüyor. Yani Ripple aynı zaman aralığnda en çok kazandıran kripto para birimi. Bunun yanında Ripple’ın bir şirket tarafından yönetiliyor olması. Ayrıca dünyaca ünlü bazı bamkalarda finansal işlemlerini Ripple üzerinden yapıyor. Ülkemizde de Ripple kullanan bir banka var. Akbak ile Ripple arasında yapılan anlaşmaya göre Akbank bazı finansal işlemlerini Ripple üzerinden gerçekleştirecek. Tüm bunlar göz önünde tutulduğunda Ripple diğer tüm kripto para birimlerinden daha güvenli.

Ripple Ne Zaman Değer Kazanır

Ripple için bir ayda yaşadığı 14,5 kat değer artışı henüz başlangıç. Şirket Riplle’ın hacmini 100 milyon adet olarak belirledi. Şu an piyasa da 38 milyon adet Ripple bulunuyor. Kalan 62 Milyon Ripple’ın tükenmesinin 4 yıl alacağı söyleniyor. Yani Ripple kısa vadede büyük kar getirse de, uzun vadeli bir yatırım aracı olarak çok daha mantıklı. 100 milyon adet Ripple’ın tamamının piyasaya sürülmesiyle beraber Ripple’ın büyük patlama yaşayacağı düşünüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM