Alkollü İçeceklere 2018 Zammı Uygulandı

Alkollü İçeceklere 2018 Zammı Uygulandı

Alkollü içeceklerin asgari maktu vergi tutarı her yıl olduğu gibi 2018 senesinin başında Maliye Bakanlığı tarafından yeniden vergilendirerek % 7,1 oranında zam yapıldığı duyuruldu.

Alkol kullanan vatandaşların son zamanlarda yapılan fahiş zamlardan dolayı evde üretime başladığı bu günlerde Maliye Bakanlığı tarafından gelen zam haberi alkol tüketicisini üzecek türden.

Alkollü içkilerin perakende satış fiyatına %3 civarında gelen zam miktarıyla Rakı, Bira, Cin ve Votka gibi alkollü içeceklerin fiyatlarında minimum 4 ila 5 lira arasında zamlanacağı öngörülüyor.

Maliye Bakanlığının yeniden belirlediği alkollü içeceklerin asgari maktu vergi tutarı yüzde 7,1 oranında yükseldi. Rakı için asgari maktu vergi tutarı 11,3 lira, cin ve votka için asgari vergi tutarı 11,6 lira arttı. Bira için asgari maktu vergisindeki artış ise 9 kuruş olarak belirlendi.

Ülkemizde alkol tüketim oranına baktığımızda bazı vatandaşların vazgeçilmezi haline geldiğini gördüğümüz alkollü içecek fiyatları yeni zamla birlikte cep yakacak türden. Rakı için asgari maktu vergi tutarıyla birlike 11.3 lira cin ve votka türü alkollü içeceklerin asgari maktu vergi tutarı 11,6 lira Bira için ise 9 kuruşluk bir artış belirlendi.

Öte yandan yeni yıl zammı henüz uygulanmayan tütün mamüllerine önümüzdeki günlerde zam yapılması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
bira ötv rakı votka zam

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM