MHP lideri, her ikisinin de zamanında veya daha önce sandık başına gitmesini memnuniyetle karşıladığını söyledi

MHP lideri, her ikisinin de zamanında veya daha önce sandık başına gitmesini memnuniyetle karşıladığını söyledi

Milliyetçi Hareket Parti ( MHP ) lideri Devlet Bahçeli , 3 Ocak’ta yaptığı açıklamada, 2023’ün “demokrasi ve sandık” yılı olacağını, partisinin erken ya da zamanında yapılan seçimleri memnuniyetle karşılayacağını söyledi.

Bahçeli, TBMM’de milletvekillerine hitaben yaptığı konuşmada, “Meclis genel seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimi zamanında yapılsın ya da geri çekilsin, biz her iki seçeneğin de yanındayız ve hazırız” dedi.

Bahçeli, seçim kararının alınabilmesi için ya en az 360 milletvekilinin onayıyla meclis kararı alınması gerektiğini ya da cumhurbaşkanının anayasal yetkisine dayanarak meclisi feshederek Türkiye’yi seçime götürebileceğini hatırlattı.

Bu yolların ikisi de yasaldır, anayasal yetkiyi kullanmak haktır” dedi.

Bahçeli, muhalefet partilerinin 6 Nisan’dan önce erken seçime gideceklerini ancak bu tarihten sonra erken seçime sıcak bakmadıklarını açıklamalarını eleştirdi.

MHP lideri, ana muhalefetteki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na olası cumhurbaşkanlığı adaylığı çağrısını yineledi.

“Gizli olan nedir? Rahatsızlıklar nelerdir? Sayın Kılıçdaroğlu, bir kez daha söylüyorum, adaysanız çıkın, değilseniz adayınız kim onu ​​söyleyin” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM