Mülteci Krizinin Başkenti Olan Calias’da Feribot Kazası

Mülteci Krizinin Başkenti Olan Calias’da Feribot Kazası

Fransa’da bir radyo kanalının son dakika olarak geçtiği habere göre, Avrupa’da mülteci sorununun en çok baş gösterdiği yer olan Calais kentinde bir feribot karaya oturdu.

Mülteci krizinin baş gösterdiği günden bu yana adından mülteci haberleriyle sıkça söz ettiren ve bu krizin bir türlü çözülemediği Calais kenti bir feribot kazası haberiyle yine gündemde.

Fransa’da bulunan ve liman kenti olan Calais, Avrupa’da mülteci sorununun en çok yaşandığı yer olarak biliniyor. Son olarak gelen habere göre içinde 300’den fazla kişinin olduğu söylenen bir feribot karaya oturdu.

Haberin uluslararası basın organlarınca da duyulmasının ardından feribotun bağlı bulunduğu şirketten yapılan resmi açıklamada ise, feribotta 200 kişinin bulunduğu, kaçak göçmenlerin değil, normal yolcu taşımacılığı yapıldığı ve kazada kimsenin yara almadığı duyuruldu.

Calais kenti daha önce de olaylı şekilde bir çok kez adını duyurmuştu. Fransa ile İngiltere arasında kara yolu bağlantısının sağlandığı Manş Tünelinin girişi bu kentte bulunuyor. Mültecilerin bir çoğu buradan Avrupa’ya giriş yapmak umuduyla bu kente geliyor. Bu durum nedeniyle kent bir sene önce tahliye edildi. Buraya gelen mülteciler tahliye edilen kentte, Avrupa’ya kaçıp yeni bir hayat kurma hayalleri kurarken çok çetin hayat şartlarıyla karşı karşıya kalıyor. Tahliyenin ardından İngiltere’de kentin sınırına duvar çekerek kaçak mültecilerin ülkesine girmesine engel olmaya çalışmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM