İsrail Ordusunun Zırhlı Aracı Filistin’de 5 Yaşındaki Çocuğu Ezdi

İsrail Ordusunun Zırhlı Aracı Filistin’de 5 Yaşındaki Çocuğu Ezdi

İsrail askerlerinin kullandığı zırhlı bir askeri araç, İsrail’in işgali altındaki Filistin topraklarından Batı Şeria’da 5 yaşında bir çocuğu ezdi.

İsrail ordusuna mensup askerler tarafından kullanılan bir zırhlı askeri araç seyir halindeyken 5 yaşında bir Filistinli kız çocuğunu ezdi. İsrail’in işgali altında bulunan Filistin’in Batı Şeria’da bulunan El-Halil kendinde yaşanan olayda 5 yaşındaki kız yaralandı.

Olayla alakalı Filistin Kızılay’ı bir açıklamada bulundu. Açıklamada, “İsrail’e ait askeri aracın çarptığı 5 yaşındaki Filistinli kız çocuğu, El-Halil kentinde bir hastanede tedavi altına alındı.” denildi.

Filistin Sağlık Bakanlığınca olayla alakalı yapılan açıklamada ise, İsrail ordusuna mensup askerler tarafından kullanılan zırhlı aracın çarptığı kız çocuğunun vücudunun muhtelif yerlerinde morluklar oluştuğu ve minik kızın tedavi altına alındığı duyuruldu.

Olayın gerçek bir kaza mı? Yoksa minik kızın İsrail askerleri tarafından kasti olarak mı ezildiği konusu tartışılıyor. Olayın nasıl gerçekleştiği konusunda ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM