Olimpiyat Havayolları’ndan Boeing’in altın çağı Elliniko’da sergilendi

Olimpiyat Havayolları’ndan Boeing’in altın çağı Elliniko’da sergilendi

Α Atina’nın güneyindeki Elliniko’daki eski havaalanının yerinde, eski bir Boeing B727/284 Olympus Dağı uçağına sergi olarak yeni bir hayat verilmesiyle yeni bir turistik cazibe merkezi oluşturuldu.

Bir zamanlar denizcilik kralı Aristotelis Onassis tarafından kurulan Olimpiyat Havayolları ticari havayolunun filosunun bir parçası olan uçak, havayolunun en parlak döneminde olduğu 1960’ların sonunda Onassis tarafından satın alınan altı uçaktan biriydi.

“Bu heybetli uçak, turistik bir cazibe merkezi olarak ülkemizin hava yolculuğu mirasını sergileyecek ve belediyemiz için bir dönüm noktası olacak. Çünkü bu sadece bir sergi değil, aynı zamanda Yunan hava seyrüsefer tarihinin yaşayan bir anıtı.” Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Christos Staikouras Perşembe günkü açılışta söyledi.

Bakan, havayolu ve hava yolculuğunun Yunan ekonomisinin ve turizm sektörünün büyümesi açısından tarihi önemine dikkat çekerek, bunun İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra yabancı yatırımı çeken ilk sektörlerden biri olduğunu kaydetti.

Staikouras, girişimin yerel turizm ürününü geliştirip yerel ekonominin büyümesine yardımcı olurken aynı zamanda Yunanistan’ın kültürel mirasını da koruyacağını söyledi.

Sergi Zela Aviation ve Elliniko-Argyroupoli belediyesi tarafından organize ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM