14 Yaşındaki Türk Kızına Irkçı Saldırı

14 Yaşındaki Türk Kızına Irkçı Saldırı

Türkiye’nin Varşova büyükelçiliğinden alınan bilgiye gore, 14 yaşındaki kız çocuğunun ırkçı saldırıya uğradığı açıklandı. Hafif yaralanan kız çocuğunun babası tarafından hastaneye götürüldüğü bildirildi.

40 yaşlarındaki saldırgan, 14 yaşındaki kız çocuğuna “polonya ve polonyalılar için, ülkemden defol” şeklinde bağlarırarak saldırdı. Canan e.’ye küfür ve hakaretler yağdıran saldırgan, minik kızı darp etti.

Polisin mevzuyla alakalı olarak ırkçı saldırı kapsamında soruşturma başlattığı, saldırganın ise henüz yakalanmadığı bildirildi.

Polonya başbakanindan kınama

Polonya başbakanı Mateusz Morawiecki twitter hesabından yaptığı açıklamada saldırıya tepki göstererek, ”Polonya’da ırkçılığa yer yok” ifadesini kullandı. Taarruzyı kınayan morawiecki, “polonya’yı hepimiz için güvenilir kılmak için her şeyi yapacağız” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Polonya içişleri bakanı mariusz blaszczak ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, olayın araştırılması mevzusunda emniyet kuvvetlerine bizzat talimat verdiğini belirterek, ”haydutlara sıfır hoşgörü” dedi.

Polonya’da son yıllarda nefret kabahat ve yabancı düşmanlığı eylemlerinde artış dikkati çekiyor. Varşova’da 27 kasım’da düzenlenen taarruzda, islam kültür merkezi’nin camları kırılmıştı. Daha önce de çeşitli taarruzlara maruz kalan merkeze domuz başı bırakılmış ve silahlı saldırı düzenlenmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
polonya Varşova

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM